ZÁKAZNICKÝ SERVIS
NON STOP +420 539 000 290
PO-PÁ 9-18.00,

Letenky do New Yorku

Rezervujte si letenky do New Yorku a poznejte nejlidnatější město USA, centrum multikulturního světa, které vytváří novou „americkou“ kulturu. Zajeďte na nákupy, výstavy nebo se jen projděte mezi mrakodrapy. Neváhejte a nakupujte letenky online za zajímavé ceny.

Destinace New York
Stát Spojené státy americké
Letiště J. F. Kennedy (JFK)
  La Guardia (LGA)
  Newark (EWR)
Počet obyvatel 8,2 mil.
Rozloha 1 214,4 km2
Jazyk angličtina
Měna dolar (USD)
Čas. pásmo -5 GMT
Tel. předvolba +1
Vízová povinnost pro občany ČR

 

 

Vyberte si letiště a rezervujte letenky do New Yorku s předstihem.  Letenky New York - letiště J. F. Kennedy

 

Letenky New York - letiště J. F. Kennedy

Zkratka letiště: JFK
Počet terminálů: 8
Vzdálenost od centra New Yorku:  27 km
Z letiště J. F. Kennedy do města se jednoduše dostanete vlakem, autobusem nebo taxi. Podrobnější informace o dopravě z/na letiště J. F. Kennedy najdete zde.

 

 

 

 

 

 

 

Letenky New York - letiště LaGuardia Letenky New York - letiště La Guardia

Zkratka letiště: LGA
Počet terminálů: 4
Vzdálenost od centra New Yorku: 15 km
Z letiště LaGuardia do města se jednoduše dostanete, autobusem nebo taxi. Podrobnější informace o dopravě z/na letiště LaGuardia najdete zde.

 

 

 

 

 

Letenky New York - letiště Newark Letenky New York - letiště Newark

Zkratka letiště: EWR
Počet terminálů: 3
Vzdálenost od centra New Yorku: 28 km
Z letiště Newark do města se jednoduše dostanete vlakem, autobusem nebo taxi. Podrobnější informace o dopravě z/na letiště Newark najdete zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Historické památky

St. Patrick Cathedral - byla postavena v letech 1858 - 1878 a je největší neogotickou katedrálou v celé Severní Americe. Katedrálu najdete v bloku mezi 50. a 51. ulicí 5th Avenue a Madison Avenue. I přesto, že výška katedrály je 100 m, mezi newyorskými mrakodrapy se ztrácí. V hlavní lodi katedrály se může posadit až 2 500 lidí.
Trinity Church - kostel byl třikrát přestavěn, od posledního dokončení, od roku 1846 do roku 1890 byl nejvyšší stavbou v New Yorku. Jedná se o nejstarší episkopální diecezi v New Yorku a také díky bronzovým dveřím patří mezi národní památky. Na hřitově Trinity Church jsou pochováni např. Alexander Hamilton.
City Hall - dominantní budova newyorské radnice byla postavena v roce 1812. Na schodech radnice starosta stále vítá hrdiny a hodnostáře a předává jim symbolické klíče od města - událost je vždy přitahována velkým poctem médií.
Rockefeller Center - v centru Manhattonu na ploše 22 akrů stojí Rockeffeler Center, je to komplex 19 obchodních budov, které tvoří největší privátně vlastněný komplex svého druhu na světě. Centrum bylo v roce 1987 vyhlášeno za Národní historickou památku.
Chrysler Building - budova mrakodrapu se tyčí do výšky 320 metrů a jako první překročila výšku Eiffelovy věže. Slavnostní otevření proběhlo v roce 1930, a i přesto, že se budova stavěla především kvůli poptávce po kancelářských prostorách, byl nakonec vytvořen kolos se 3 862 okny, na výstavbu bylo použito 20 961 tun oceli,
391 881 nýtů a 3 826 000 cihel a na jeho osvětlení je použito asi 10 000 žárovek.
Federal Hall - budova Federall Hall leží v srdci nejrušnější finančnické čtvrti Wall Street a v amerických dějinách hrála výhnamnou úlohu - právě zde složil
Geoge Washington první prezidentskou přísahu americkému lidu v roce 1789. Nyní budova slouží jako národní památník a muzeum s expozicí o americké ústavě.
Ellis Island - ostrov, kde se nacházelo imigrační středisko pro přístav New York, také nazýván jako "Vstupní brána do USA" nebo "Vstupní brána ke svobodě". Od roku 1892 do roku 1954 byli na Ellis Island přepravováni imigranti, přes Ellis Island se do země dostalo 1 285 349 imigrantů. Nyní budovy bývalého imigračního úřadu slouží jako Muzem přistěhovalectví.

 

Zajímavá místa

Empire State Building -  tento mrakodrap vedl se svými 102 patry a 381 metry 40 let žebříček nejvyšších staveb světa. Z 86. patra mrakodrapu je naprosto úchvatný výhled na celý Manhatton.
Times Square - alias "Neonové srdce New Yorku", náměstí leží na spojnici ulic Broadway a 7th Avenue. Times Square je jedním z nejnavštěvovanějších míst New Yorku. První světelná reklama byla na Times Square nainstalována již v roce 1917. Nyní však nenajdete na náměstí ani jeden dům, který by nebyl pokryt světelnou reklamou.
Chinatown - čtvrť se nachází na ulicích Mott Street a Pell Street, je zaplněna restauracemi, kavárnami, knihkupectvími, starožitnictvími a různými raritami. Jedním ze symbolů Chinatownu jsou vývěsné štíty čísnkých obchodů a střechy domů připomínající padogy. Jednou z dominant čínské čtvrti je Church of the Transfiguration, buddhistický chrám Eastern States Buddhist Temple nebo náměstí Chatham Square s bronzovou sochou Konfucia. V únoru, s příchodem nového roku se zde konají velké oslavy příchodu nového lunárního roku. Nejznámější nákupní ulicí je Canal Street.
Little Italy - čtvrť leží severně od Canal Street a jsou pro ni typické kvalitní italské restaurace, kavárny, lahůdkářství, obchody s také místa spojená s legendární sicilskou mafií. Kolem 19. září se každoročně pořádá slavnost Feast of San Gennaro, která trvá 10 dní, centrem veškerého dění je  kostel Church of the Most Precious Blood na Mullberry Street. Ve čtvrti Little Italy najdete kromě skvělých restaurací a kaváren historické památky jako novogotickou katedrálu St. Patrick's Old Cathedral nebo dům Stephen Van Rensselaer House z roku 1816.
Broadway - jedna z nejstarších avenue v New Yorku, proslavená především velkým počtem muzikálových a činoherních divadel.
Coney Island - nejjižnější část čtvrti Brooklyn, která je proslulá především legendárním zábavním parkem a krásnou mořskou písečnou pláží. Největšími atrakcemi v zábavním parku jsou gravitační dřevěná horská dráha z roku 1927, která dokáže rychlostí 110 km/h projet devíti klesáním a šesti zatáčkami, ruské kolo vysoké 46 m z roku 1920 nebo New York Aquarium.
Bronx Zoo - je největší metropolitní zoo v USA, rozkládá se na ploše 107,2 ha na území přírodního parku, žije zde přes 5 000 zvířat a více než 500 druhů, z nichž je většina zapsána na seznam ohrožených druhů.
Brooklyn Bridge - patří mezi nejstarší visuté mosty v USA a vede přes řeku East River a spojuje Manhattan s Brooklynem, jeho délka je 1 825 m. Při otevření mostu v roce 1883 byl největším visutým mostem na světě, další prvenství držel jako první visutý most na ocelových lanech a také patřil mezi nejvyšší stavby na celé západní polokouli.
Central Park - známý také jako "Plíce města" leží v srdci Manhattanu a je největší a nejkrásnější zelenou plochou v New Yorku. Rozkládá se na 843 akrech a je dějištěm různých společenských akcí.

 

Muzea

Morgan Library - proslulá newyorská knihovna, která uchovává řadu vzáchných rukopisů, notových zápisů, knih, maleb a kreseb starých mistrů.
Cloisters Museum - je umístěno v prostorách středověkého kláštera a ukrývá díla středověkého umění. Klášter leží v newyorském pakru Fort Tryon.
National Academy of Design - je zde umístěna jedna z největších veřejných stíbrek amerického umění z 19. a 20. století.
Metropolitan Museum - patří mezi nejvýznamnější muzea v zemi a také největším muzeem na západní polokouli, najdete zde umělecká díla snad z celého světa od antiky po současnost, sbírka čítá kolem dvou milionů položek.
MoMa - Museum of Modern Art - muzeum moderního umění bylo založeno v roce 1929 a je jedním z nejstarších muzeí svého druhu na světě, exponáty jsou rozděleny do šesti hlavních oddělení - firmy a média, tisk a ilustrované knihy, architektura a design, kresby, fotografie, malby a platiky.
Museum of the City of New York - muzeum uchovává nejen významnou sbírku dokumentů z historie města New York, ale třeba také expozici starých dětských hraček.
Guggenheim Museum - je jednou z nejznámějších galerií moderního umění, muzeum vzniklo z původní soukromé sbírky amerického milionáře
Solomona R. Guggenheima. Muzeum je umístěno ve spirálovité budově na horním Manhattanu.

 

Nákupy

Dolní East Side/ St. Marks Avenue - na těchto ulicích potkáte jeden designový butik vedle druhého nebo se zde můžete zastavit a nechat si vytvořit módní účes.
Západní 39th Street - ať je jasno nebo prší, na 39th Street jsou vždy otevřené bleší trhy s šaty či starožitnostmi z minulého století. Další bleší trhy jsou na 6th Avenue a 26th Street.
Soho/ Prince Street - nejstylovější čtvrť s předraženým značkovým zbožím a byty.
5th Avenue - zde najdete např. obchodní dům Macy's a další maloobchodní prodejny s různým zbožím
Chinatown/ Canal Street - chcete nejlevnější verze špičkových značkových kabelek, bot, hodinek, parfémů nebo oblečení? Tato čtvrť je pro vás jako dělaná a vždy je možné usmlouvat lepší cenu.

 

New York je v podstatě spletený systém metra, vlaků a autobusů. Lodní dopravou je možné se dostat na některé z ostrovů (např. Liberty Island).
Jednotné jízdenky platí v autobusech i metru a lze je koupit ve stanicích, vyplatí se však koupit si MetroCard. Bližší informace o hromadné dopravě v New Yorku najdete na stránkách MTA.

 

I přesto, že New York leží na pobřeží, je pro něj typické vlhké klima. Zimní období je chladné a každý rok během něj napadne až 88 cm sněhu. Léto v New Yorku je suché a horké. Jarní a zimní období je různorodé a proměnlivé od chladného, deštivého po horké a suché, ale i tak je nejvhodnějším ročním odbdobím k návštěvě New Yorku.

 

Aktuální předpověď počasí v New Yorku pro následující dny:

Overcast
Teplota: 6 °C
Vítr: 0 km/h
Vlhkost: 81 %
Oblačnost: 0 %
+1 den
Cloudy
Min : 2 °C
Max : 10 °C
Vítr : 11 km/h
+2 dny
Patchy rain possible
Min : 4 °C
Max : 7 °C
Vítr : 12 km/h
+3 dny
Overcast
Min : 2 °C
Max : 8 °C
Vítr : 10 km/h
+4 dny
Light sleet
Min : -1 °C
Max : 5 °C
Vítr : 14 km/h
+5 dní
Blizzard
Min : -2 °C
Max : 3 °C
Vítr : 23 km/h

NEWSLETTER

Nechejte si zasílat akční nabídky letenek
na Váš email

LETENKY.CZ CESTOVÁNÍ JE ZÁBAVA