Nenašli jste to, co vás opravdu zajímá?

Nabízíme nejlevnější letenky do celého světa Zobrazit nejlevnější letenky

Buckinghamský palác: Oficiální sídlo britské královny je populární turistickou atrakcí. Každý den v poledne se za branami paláce můžete podívat na tradiční představení královské vojenské gardy, tedy slavnostní pochod a výměnu stráží.

Tower Bridge: Nejznámější a pravděpodobně nejfotografovanější most Londýna propojuje dva světy – hrad Tower moderní City of London na druhém břehu. Kvůli lodím, které po Temži plují, je možné ramena mostu zvednout, což je zajímavá podívaná, zejména pokud se zrovna nacházíte přímo nad nimi, na lávce se skleněnou podlahou.

Tower: Historie stavby sahá až do 11. století a patří mezi nejstarší památky v Londýně. Největším lákadlem pro návštěvníky jsou vystavené britské korunovační klenoty a relikvie používané při korunovačních ceremoniálech.

Big Ben a Houses o fParliament: Sídlo parlamentu je spolu s Big Benem symbolem Londýna. Zajímavostí je, že zvuk odbíjejícího zvonu Big Ben používá ve znělce stanice BBC.

Westminster Abbey: Westminsterské opatství, které leží v těsné blízkosti sídla parlamentu, bylo (a v dnešní době stále je) dějištěm mnoha událostí významných pro anglické i světové dějiny, včetně korunovací britských panovníků.

Hyde Park: Hyde Park je jedním z největších městských parků na světě. Můžete si zde užít plavbu na lodičkách, projet se na koni či na kole, zahrát si tenis a v zimě bruslit.

London Eye: Stavba, která měla oslavovat vstup do nového tisíciletí, stojí na břehu Temže a je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí ve městě, jízdu si na něm ročně zaplatí přes 11 milionů lidí. Pokud se chystáte na cestu do Londýna, nemělo by uniknout vaší pozornosti.

Trafalgar Square a Národní galerie: Traffalgar, se sochou admirála Nelsona ve svém středu, leží v samém srdci Londýna. Setkává se tu několik ulic a dominantou náměstí je budova Národní galerie, do které je vstup zdarma a vystavuje umělecká díla světového významu.

Globe Theatre: Shakespearovo divadlo Globe má za sebou dramatický osud. V roce 1613 vyhořelo, bylo znovu vybudováno, ale o třicet let později definitivně strženo. Na konci 20. století se ale na všechny obdivovatele Shakespeara znovu usmálo štěstí, protože byla postavena jeho přesná replika nedaleko od jeho původního umístění.

Katedrála Sv. Pavla: Tato katedrála se pyšní druhou největší kopulí na světě (největší je kopule Sv. Petra v Římě) a dodnes se využívá k menším bohoslužbám a obřadům, konala se tu ale například také svatba prince Charlese a Diany.