Nejlevněji kolem světa

Země:

Velká Británie, USA, Cookovy ostrovy, Nový Zéland, Austrálie, Singapur, Srí Lanka, SAE

Cena:

odhadované náklady 60 995 Kč/osoba

Trasa:

 Praha - Londýn - Los Angeles - Rarotonga - Auckland - Sydney - Singapur - Colombo - Dubaj - Praha

Přerušení cesty nad 24 hodin (stopover):

Los Angeles, Rarotonga, Auckland, Sydney, Singapur, Colombo, Dubaj

 

Pro kalkulaci kontaktujte naše specialisty: letenky@letenky.cz, tel: 539 000 290.

 

   

 

Zajistíme vám ubytování - orientační ceny (1 osoba ve dvoulůžkovém pokoji na 1 noc):

Los Angeles - hotel Howard Johnson Los Angeles 3* za 763 Kč
Rarotonga - hotel The Islander Hotel 3* za 2 281 Kč
Auckland - hotel Mercure 3* za 1 163 Kč
Sydney - hotel Sleep Express Motel 3* za 988 Kč
Singapur - hotel Value Thomson 3* za 925 Kč
Colombo - hotel Silvikris Villa 3* za 867 Kč
Dubaj - hotel Citymax Bur Dubai 3* za 1 304 Kč

 

Zajímavosti

Los Angeles

Los Angeles - "město andělů" bylo v roce 1781 založeno Španěly a od roku 1848 se stalo součástí USA, státu California. Jednou z částí Los Angeles je nejbohatší čtrť Beverly Hills, továrna na sny - Hollywood, můžete se projít po chodníku slávy - Hollywood Boulevardu, navštívit losangeleskou radnici, Disneyland nebo se osvěžit v Griffith či Exposition parku.

Sao Paulo

São Paulo je největším městem Brazílie, leží na obratníku Kozoroha a je průmyslových o obchodním centrem Jižní Ameriky. Je nazýváno tropickým New Yorkem. Město bylo založeno jako základna obchodu s otroky v 16. století, nyní se mu říká také město přistěhovalců a imigrantů, najdete zde čtvrť Liberdade (asijská), čtvrti Vista a Bixiga (italské), čtvrť Bom Retir (židovskou) i čtvrť arabskou. Město se skládá z historického centra, které obklopuje širší centrum (ulice mrakodrapů Paulista se spoustou restaurací, kaváren a nočních klubů), dále následuje předměstí centra a předměstí města. V centru města leží náměstí Praca da Sé, kde stojí Cathedral Metropolitana, dále novobarokní budova městského divadla Teatro Municipal. Kulturní a umělecká díla nabízejí muzea Museo de Arte de São Paulo a Museo de Arte Moderna. Zajímavým místem ve městě je hadí farma Instituto Butantá, kde je víde než 100 druhů hadů, park Parque do Ibirapuera, kde stojí několik muzeí, planetárium, japonský pavilon nebo obelisk Monumento rs Bandeiras. Každý rok se v São Paulu jezdí závod F1 a konají se zde mezinárodní pochody jako Pochod pro Ježíše a Gay Parade.

Auckland

Aucklad je největším městem Nového Zélandu, rozkládá se na 36 vyhaslých sopkách a ne nadarmo je nazýváno městem plachet, leží mezi břehy přístavy Waitemata a Manukau. Ve středu města vyčnívá Sky Tower - nejvyšší budova jižní polokoule, že které je vidět celé město a blízké okolí, u přístavu najdete námořní muzeum Hobsona Wharfa a za návštěvu stojí také Aucklandské historické muzeum nebo Vodní svět Kelly Tarlton s atrakcí "Setkání s Antarktidou". Celé město je poseté parky - např. Albert park nebo Auckland Domain park.
V okolí Aucklandu je možné navštívit i různé ostrovy jako Rangitoto Island, Motutapu Island, Motuihe Island, Waiheke Island nebo Great Barrier Island nebo národní parky, kterými je Auckland obklopen.

Sydney

Sydney je největším australským městem, které je vystavené kolem jedhono z nejkrásnějších přístavů světa. Město je proslavené především Sydney Opera House, mostem Harbour Bridge a také svojí historickou částí, která se rozkládá v The Rocks a Paddingtonu.
Ve městě najdete Sydney Aquarium, botanickou zahradu, Čínskou čtvrť s okouzlující Čínskou zahradu, muzeum námořnictví, olympijský areál nebo kino Imax Cinema s největším promítacím plátnem na světě. V Sydney i v jeho okolí je spouta známých pláží jako Manly, Bondi nebo Watsons Bay.

Singapur

Singapur je městský stát v jihovýchodní Asii. Město je možné rozdělit na několik částí, které není možné vynechat: Koloniální část města, kde se nachází budova Nejvyššího soudu, radnice nebo Singapurské muzeum umění; Chinatown, nejmalebnějsí část města - najdete zde staré kupecké domy nebo "pětistopé" uličky; Řeka Singapur - po řece jezdí malé výletní lodičky, od řeky je vidět Rafflesovu sochu a Merliona chrlícího vodu (symbol Singapuru); Little India - zde najdete Chrám tisíce světel, kde je umístěna 15 m socha Buddhy, trh Zhujiao Centre, kde můžete nakoupit moře koření nebo si nechat vyložit budoucnost od věštců; Arab Street, kde najdete straré obchůdky s malajským a indonéským zbožím a také nějvětší mešitu v Singapuru - Sulátnovu mešitu, okolí Orchard Road - je zóna velkých hotelů a rušných obchodních center, ale jsou zde také krásné staré kupecké domy, domy z koloniálního období, kde žije singapurská šlechta, Prezidentský palác Istana nebo hinduistický chrám Chettiar; čtvt Jurong - leží zde Haw Par Villa nebo známý Ptačí park, kde žije přes 8 000 ptáků; Sentosa je ostrov patřící k Singapuru, který je místem kultury a zábavy - jsou zde nejkrásnější pláže na koupání, muzeum Images of Singapore a Underwater World. Singapur je plný různých parků, které stojí za to vidět, jako také zoologickou zahradu, kde začíná po zavírací době noční safari.

Dubaj

„Perla zálivu“ se rozkládá v přírodně chráněné části pobřeží a je arabskou verzí Hong Kongu, proto tu najdete vysoké mrakodrapy, honosné domy a vznešené třídy plné zeleně. Dubaj se skládá ze dvou částí: Bur Dubai a Deira, oddělených hlubokou zátokou. Bur Dubai je oblastí starobylých staveb, působivých alejí a tržišť. Populární je tržiště Sikket-El-Kheil, muzeum v pevnosti Al-Fahidi z 19.století a muzeum zaměřené na těžbu ropy v budově šejka Saeeda. Deira je moderní část města, kosmopolitní a malebná čtvrť s velkým počtem překrásných zahrad a prvotřídních obchodů, od butiků západního stylu až po starobylá tržiště, na nichž je možné nakoupit parfémy, oblečení, starožitnosti, řemeslnické výrobky a šperky. Obzvláště působivé je tržiště Zlatý súk, kam jezdí prý nakupovat všichni významní klenotníci světa. Jsou tu ale především moderní obchůdky, koho zajímají krámky se starobylou atmosférou, musí se vydat do Abu Dhabi. Okolí města nabízí spoustu možností sportovního vyžití. Můžete tu jezdit na vodních lyžích, potápět se nebo se plavit na jachtě. Sportovní komplex Jebel Ali je centrem golfu, ale najdete tu i průzračná jezera plná japonských rybek. V Dubaji se nachází také jediný krytý lyžařský areál na Středním Východě, v obřím nákupním centru Mall of the Emirates, největším mimo území Severní Ameriky. Na ploše 223 tisíc čtverečních metrů je připraveno více než 400 obchodů, přes 50 barů a restaurací, multikino, zábavní park a pětihvězdičkový hotel Kempinski s kapacitou 900 pokojů. V Dubaji stojí také svého času nejdražší hotel světa Burj al-Arab mající tvar lodní plachty.

Colombo

Colombo je fascinujícím městem ležícím na západním pobřeží Srí Lanky, kde mísí minulost s přítomností. Je největším městem na Srí Lance. Má kolem miliónu obyvatel. Stalo se politickým, kulturním a ekonomickým střediskem života na ostrově.  V současnosti je komerčním centrem celé Srí Lanky, jsou tu umístěny velké hotely, hlavní kanceláře různých důležitých firem, mnoho nejlepších obchodů ve městě, kanceláře leteckých společností a banky. Najdete zde mnoho restaurací i pouličních prodejců.  Zajímavostí je „clock tower" - hodinová věž na ulici Chatham St a Janadhipathi Mawatha, která je stará 140 let a sloužila jako maják pro přijíždějící lodě. Queen´s House je prezidentskou rezidencí a je proto obklopena vojáky a pracovníky bezpečnostní služby. Na ulici Marine Drive stojí obrovská socha -Buddha Jayanthi, jejíž podstavec je umístěn 20 metrů hluboko v zemi, a je orientačním bodem pro blížící se lodě. Jižně od přístavu se nachází Galle Face Green, park, jehož území je většinou pokryto trávníkem a porostlé stromy. Nejvíce rušno je tu o víkendech, kdy přijíždí tisíce lidí, aby tu pořádali piknik nebo se procházeli při pobřeží.