Nejvíce navštívených měst

Vydejte se na cestu kolem světa. Užijte si výhled na celé Rio z hory Corcovado (Rio de Janeiro), objevte tropický New York (São Paulo) nebo Město králů, které leží na území Inků (Lima), užijte si výhled na hřebeny druhého nejvyššího pohoří na světě (Santiago de Chile), navštivte "pupek světa" (Velikonoční ostrov), zatančete si tanec Hula na Tahiti (Papeete), poznejte pravou přírodní krásu (Auckland), předběhněte klokana (Sydney), okuste asijskou pohostinnost (Singapur). Proleťte s námi celý svět!

Země:

Velká Británie, Brazílie, Peru, Chile, Fr. Polynésie, Nový Zéland, Austrálie, Singapur

Cena:

odhadované náklady 92 775 Kč/osoba

Trasa:

Praha - Londýn - Rio de Janeiro - São Paulo - Lima - Santiago de Chile - Velikonoční ostrov - Papeete - Auckland - Sydney - Singapur - Londýn - Praha

Přerušení cesty nad 24 hodin (stopover):

Rio de Janeiro, Sao Paulo, Lima, Santiago de Chile, Velikonoční ostrov, Papeete, Auckland, Sydney, Singapur

 

Pro kalkulaci kontaktujte naše specialisty: letenky@letenky.cz, tel: 539 000 290.

 

   

 

Zajistíme vám ubytování - orientační ceny (1 osoba ve dvoulůžkovém pokoji na 1 noc):

Rio de Janeiro - hotel Augustos Paysandu 3* za 755 Kč
São Paulo - hotel Dan Rede Nacional E Shelton Inn De Hotéis 3* za 925 Kč
Lima - hotel San Agustin Riviera 3* za 525 Kč
Santiago de Chile - hotel Espana 3* za 563 Kč
Papeete - hotel Intercontinental Resort Tahiti 3* za 2 481 Kč
Auckland - hotel Mercure 3* za 1 163 Kč
Sydney - hotel Sleep Express Motel 3* za 988 Kč
Singapur - hotel Value Thomson 3* za 925 Kč

 

Zajímavosti

Rio de Janeiro

Rio de Janeiro je jedno z nejznámějších měst Jižní Ameriky, leží na jihovýchodě Brazílie a je druhým nějvětším městem v zemi. Město je proslavené především díky každoročnímu karnevalu škol samby a gigantické soše Christo Redentor (Krista Vykupitele), která stojí na hoře Corcovado a dominuje městu. Rio obklopují nádherné pláže jako Copacabana nebo Ipanema. Město se může pyšnit také jedním z největších fotbalových stadionů na světě - stadionem Maracana, z historických památek např. Paço Imperial, katedrála Igreja de Nossa Senhora do Monte do Carmo da antiga Sé, moderní katedrála Catedral Metropolitana do Rio de Janeiro, která je sídlem arcibiskupa, Theatro Municipal (městské divadlo), Národní knihovna, ve městě je historický aquadukt nebo nejstarší veřejný park v Barazílii Passeio Público z roku 1779.

Sao Paulo

São Paulo je největším městem Brazílie, leží na obratníku Kozoroha a je průmyslových o obchodním centrem Jižní Ameriky. Je nazýváno tropickým New Yorkem. Město bylo založeno jako základna obchodu s otroky v 16. století, nyní se mu říká také město přistěhovalců a imigrantů, najdete zde čtvrť Liberdade (asijská), čtvrti Vista a Bixiga (italské), čtvrť Bom Retir (židovskou) i čtvrť arabskou. Město se skládá z historického centra, které obklopuje širší centrum (ulice mrakodrapů Paulista se spoustou restaurací, kaváren a nočních klubů), dále následuje předměstí centra a předměstí města. V centru města leží náměstí Praca da Sé, kde stojí Cathedral Metropolitana, dále novobarokní budova městského divadla Teatro Municipal. Kulturní a umělecká díla nabízejí muzea Museo de Arte de São Paulo a Museo de Arte Moderna. Zajímavým místem ve městě je hadí farma Instituto Butantá, kde je víde než 100 druhů hadů, park Parque do Ibirapuera, kde stojí několik muzeí, planetárium, japonský pavilon nebo obelisk Monumento rs Bandeiras. Každý rok se v São Paulu jezdí závod F1 a konají se zde mezinárodní pochody jako Pochod pro Ježíše a Gay Parade.

Lima

Lima je hlavním městem Peru, leží v údolí tří řek - Chilón, Rímac a Lurín. Až do 16. století patřilo území, na kterém stojí dnešní Lima do říše Inků. Původním názem věsta byl Ciduad de los Reyes (Město králů). Ve městě stojí nejstarší univerzita (z roku 1551) a nejstarší železniční trať (z roku 1852) v Jižní Americe. Nejvíce památek se soustředěno ve staré části města jako náměstí Plaza de Armas, kde je řada španělských koloniálních staveb, městská radnice Cabildo, Arcibiskupský palác doplněný dřevěnými balkony, katedrála sv. Františka, palác Torre Tagle, kláštěr Santo Domingo nebo dům inkvizice, vládní palác Palacio de Gobierno. Historii města přibližuje muzeum Museo de Oro del Peru, kde jsou uloženy sbírky zlata, stříbra a drahých kamenů nebo Museo Nacional de Antropología.

Santiago de Chile

Málokteří obyvatalé velkoměsta se mohou pyšnit tím, že z centra města mají výhled na hřebeny druhého nejvyššího pohoří na světě. Santiago de Chile je nejstarší městem v zemi s evropským původem. Ve středu města leží hlavní náměstí Plaza de Armas, které zdobí katedrála Catedral Metropolitana z roku 1745 nebo palác Real Audiencia, v němž je umístěné Národní historické muzeum, dále také koloniální a neoklasicistní budovy jako např. budova pošty nebo radnice. V Santiagu je spousta muzeí, které mívají v neděli vstup zdarma např.: Museo Chileno de Arte Precolombino se sbírkami z dob předkolumbovských civilizací, Museo Colonial de San Francisco se nachází v nejstarším kostele v Santiagu - Iglesia de San Francisco, Palacio de Bellas & Artes Museo de Arte Contemporáneo vystavuje především chilská výtvarná umělecká díla nebo Museo de Santiago dokumentuje vznik a vývoj hlavního města a je umístěno v koloniální stavbě Casa Colorada. Ve městě je možné najít i kousek zeleně, např. park Metropolitano, kterému dominuje kopec Cerro San Cristóbal s 36 metrovou sochou Panny Marie, parkem vedou 2 lanovky kolem náměstí Plaza Caupolicán, zoologické zahrady, Terraza Bellavista, botanické zahrady a muzea umění Casa de la Cultura nebo park Cerro Santa Lucia.

Velikonoční ostrov

Velikonoční ostrov nebo také Te Pito o te Henua (pupek světa) leží uprostřed temných vln Tichého oceánu. Pokladem ostrova jsou obrovské kamenné sochy Moai, které lemují pobřeží, a kolem nichž existuje řada nevyřešených otázek. Archeologickým unikátem je ale místo jejich vzniku - vulkán Rano Raraku. Na ostrově je možné navštívit národní park Rapa Nui, hlavní město Hanga Roa, Orongo (obřadní centrum), jeskyně, které jsou rozesety po ostrově, botanickou zahradu nebo pláže (největší je pláž Anakena). Po ostrově je možné se pohybovat libovolně, nejsou zde žádné cedule ani řetězy, avšak platí všeobecně respektované pravidlo, a to zákaz vstupu na kamenné plošiny ahu (kde stojí sochy Moai).

Papeete

Papeete je hlavním městem Francouzské Polynésie od roku 1830, leží v jižním Tichém oceánu na ostrově Tahiti. Za vidění stojí jistě katedrála Cathedral of Notre Dame of Papeete, chrám Temple de Paofai, radnice Maire, prezidentský palác Gaston Flosse's presidential palace, památník Pouvanaa a Oopa nebo park Bougainville Park. Samozřejmě je nemyslitelné vynechat nábřežní promenádu nebo tradiční trh Marché Papeete. Do Papeete ročně přivede spoustu milovníků tance festival Heiva - zatančete si opravdové Hula - Hula.

Auckland

Aucklad je největším městem Nového Zélandu, rozkládá se na 36 vyhaslých sopkách a ne nadarmo je nazýváno městem plachet, leží mezi břehy přístavy Waitemata a Manukau. Ve středu města vyčnívá Sky Tower - nejvyšší budova jižní polokoule, že které je vidět celé město a blízké okolí, u přístavu najdete námořní muzeum Hobsona Wharfa a za návštěvu stojí také Aucklandské historické muzeum nebo Vodní svět Kelly Tarlton s atrakcí "Setkání s Antarktidou". Celé město je poseté parky - např. Albert park nebo Auckland Domain park.
V okolí Aucklandu je možné navštívit i různé ostrovy jako Rangitoto Island, Motutapu Island, Motuihe Island, Waiheke Island nebo Great Barrier Island nebo národní parky, kterými je Auckland obklopen.

Sydney

Sydney je největším australským městem, které je vystavené kolem jedhono z nejkrásnějších přístavů světa. Město je proslavené především Sydney Opera House, mostem Harbour Bridge a také svojí historickou částí, která se rozkládá v The Rocks a Paddingtonu.
Ve městě najdete Sydney Aquarium, botanickou zahradu, Čínskou čtvrť s okouzlující Čínskou zahradu, muzeum námořnictví, olympijský areál nebo kino Imax Cinema s největším promítacím plátnem na světě. V Sydney i v jeho okolí je spouta známých pláží jako Manly, Bondi nebo Watsons Bay.

Singapur

Singapur je městský stát v jihovýchodní Asii. Město je možné rozdělit na několik částí, které není možné vynechat: Koloniální část města, kde se nachází budova Nejvyššího soudu, radnice nebo Singapurské muzeum umění; Chinatown, nejmalebnějsí část města - najdete zde staré kupecké domy nebo "pětistopé" uličky; Řeka Singapur - po řece jezdí malé výletní lodičky, od řeky je vidět Rafflesovu sochu a Merliona chrlícího vodu (symbol Singapuru); Little India - zde najdete Chrám tisíce světel, kde je umístěna 15 m socha Buddhy, trh Zhujiao Centre, kde můžete nakoupit moře koření nebo si nechat vyložit budoucnost od věštců; Arab Street, kde najdete straré obchůdky s malajským a indonéským zbožím a také nějvětší mešitu v Singapuru - Sulátnovu mešitu, okolí Orchard Road - je zóna velkých hotelů a rušných obchodních center, ale jsou zde také krásné staré kupecké domy, domy z koloniálního období, kde žije singapurská šlechta, Prezidentský palác Istana nebo hinduistický chrám Chettiar; čtvt Jurong - leží zde Haw Par Villa nebo známý Ptačí park, kde žije přes 8 000 ptáků; Sentosa je ostrov patřící k Singapuru, který je místem kultury a zábavy - jsou zde nejkrásnější pláže na koupání, muzeum Images of Singapore a Underwater World. Singapur je plný různých parků, které stojí za to vidět, jako také zoologickou zahradu, kde začíná po zavírací době noční safari.