Kolem světa přes Fiji

Vydejte se na cestu kolem světa, najděte si svou zlatou cihlu v Johannesburgu, zaleťte si do Sydney, největšího australského města, poznejte pohádkový Nový Zéland, poznejte kouzelné bílé pláže s průzračnou vodou na ostrově Fiji nebo se projděte po chodníku slávy v Los Angeles. Proleťte s námi celý svět!

Země:

Velká Británie, JAR, Austrálie, Nový Zéland, Fiji, USA

Cena:

odhadované náklady 96 045 Kč/osoba

Trasa:

Praha - Londýn - Johannesburg - Sydney - Auckland - Nadi (Fiji) - Los Angeles - Londýn - Praha

Přerušení cesty nad 24 hodin (stopover):

Johannesburg, Sydney, Auckland, Nadi (Fiji), Los Angeles

 

Pro kalkulaci kontaktujte naše specialisty: letenky@letenky.cz, tel: 539 000 290.

 

     

 

Zajistíme vám bytování, orientační ceny (1 osoba ve dvoulůžkovém pokoji na 1 noc):

Johannesburg - hotel Randburg Towers 3* za 1 015 Kč
Sydney - hotel Sleep Express Motel 3* za 988 Kč
Auckland - hotel Mercure 3* za 1 163 Kč
Nadi (Fiji) - hotel Grand West's Villas 3* za 1 038 Kč
Los Angeles - hotel Howard Johnson Los Angeles 3* za 763 Kč

Zajímavosti

Johannesburg

Johannesburg je nejlidnatějším městem jižní Afriky, je sídlem jihoafrického soudu a centrem obchodu se zlatem a diamanty. Město bylo založeno v roce 1886, kdy se díky objevenému zlatu v hoře Witwatersrand a město se rychle rozrostlo. Zrekonstruované zlatokopecké město Gold Reef City s hotely, bary, obchody a divadly je nyní velmi navštěvovaným místem - vydejte se výtahem do zlatého dolu a najděte si svou zlatou cihlu.
Ve městě se nachází také největší zoologická zahrada v jižní Africe, botanická zahrada a ornitologické parky Florence-Bloom a Melrose. Krásný výhled na celé město je z budovy Carltom Panorama, kouzelný pohled na město uvidíte i z otočné restaurace umístěné ve špičce televizní věže Hillbrow Tower nebo z vyhlídkové plošiny televizní věže Sentech Tower. Ve městě jsou umístěna také tři velká muzea Johannesburg Art Gallery, Museum Africa a Mandelovo muzeum (v bývalém domě Neslona Mandely).
Severozápadně od města najdete archeologické naleziště The Cradle of Humankind (kolébka lidstva), které je proslulé nejbohatším nalezištěm fosílií a patří na Seznam světového dědictví UNESCO.

Sydney

Sydney je největším australským městem, které je vystavené kolem jedhono z nejkrásnějších přístavů světa. Město je proslavené především Sydney Opera House, mostem Harbour Bridge a také svojí historickou částí, která se rozkládá v The Rocks a Paddingtonu.
Ve městě najdete Sydney Aquarium, botanickou zahradu, Čínskou čtvrť s okouzlující Čínskou zahradu, muzeum námořnictví, olympijský areál nebo kino Imax Cinema s největším promítacím plátnem na světě. V Sydney i v jeho okolí je spouta známých pláží jako Manly, Bondi nebo Watsons Bay.

Aucklad

Aucklad je největším městem Nového Zélandu, rozkládá se na 36 vyhaslých sopkách a ne nadarmo je nazýváno městem plachet, leží mezi břehy přístavy Waitemata a Manukau. Ve středu města vyčnívá Sky Tower - nejvyšší budova jižní polokoule, že které je vidět celé město a blízké okolí, u přístavu najdete námořní muzeum Hobsona Wharfa a za návštěvu stojí také Aucklandské historické muzeum nebo Vodní svět Kelly Tarlton s atrakcí "Setkání s Antarktidou". Celé město je poseté parky - např. Albert park nebo Auckland Domain park.
V okolí Aucklandu je možné navštívit i různé ostrovy jako Rangitoto Island, Motutapu Island, Motuihe Island, Waiheke Island nebo Great Barrier Island nebo národní parky, kterými je Auckland obklopen.

Nadi (Fiji)

Fiji je souostroví, které se skládá z 322 ostrovů vulkanického nebo korálového původu. Nadi je třetím největším městem tohoto souostroví. V městě je jeden z nějvětších hinduistických chrámů Sri Siva Subrahmanya Swami Temple. Poznejte kouzelně bílé písečné pláže s průzračně azurovým oceánem - poznejte kouzelný podmořský svět Jižního pacifiku.

Los Angeles

Los Angeles - "město andělů" bylo v roce 1781 založeno Španěly a od roku 1848 se stalo součástí USA, státu California. Jednou z částí Los Angeles je nejbohatší čtrť Beverly Hills, továrna na sny - Hollywood, můžete se projít po chodníku slávy - Hollywood Boulevardu, navštívit losangeleskou radnici, Disneyland nebo se osvěžit v Griffith či Exposition parku.