Kolem světa přes Velikonoční ostrov

Vydejte se na cestu kolem světa, navštivte Chrám tisíce světel v Soulu, jeden z nejkrásnějších přístavů na světě v Sydney, zatančete si opravdový Hula-Hula tanec v Papeete, objevte "pupek světa" ve vlnách Tichého oceánu nebo zavítejte do hlavního města Argentiny Buenos Aires. Proleťte s námi celý svět!

Země:

Finsko, Singapur, Austrálie, Nový Zéland, Fr. Polynésie, Chile, Argentina, Velká Británie

Cena:

odhadované náklady 90 995 Kč/osoba

Trasa:

Praha - Helsinki - Singapur - Sydney - Auckland - Papeete - Velikonoční ostrov - Santiago de Chile - Buenos Aires - Londýn - Praha

Přerušení cesty nad 24 hodin (stopover):

Singapur, Sydney, Auckland, Papeete, Velikonoční ostrov, Santiago de Chile, Buenos Aires

 

Pro kalkulaci kontaktujte naše specialisty: letenky@letenky.cz, tel: 539 000 290.

 

   

 

Zajistíme vám bytování, orientační ceny (1 osoba ve dvoulůžkovém pokoji na 1 noc):

Orientační ceny (1 osoba ve dvoulůžkovém pokoji na 1 noc):

Singapur - hotel Value Thomson 3* za 925 Kč
Sydney - hotel Sleep Express Motel 3* za 988 Kč
Auckland - hotel Mercure 3* za 1 163 Kč
Patetee - hotel Intercontinental Resort Tahiti 3* za 2 481 Kč
Santiago de Chile - hotel Espana 3* za 563 Kč
Buenos Aires - hotel Facon Grande 3* za 638 Kč

Zajímavosti

Singapur

Singapur je městský stát v jihovýchodní Asii. Město je možné rozdělit na několik částí, které není možné vynechat: Koloniální část města, kde se nachází budova Nejvyššího soudu, radnice nebo Singapurské muzeum umění; Chinatown, nejmalebnějsí část města - najdete zde staré kupecké domy nebo "pětistopé" uličky; Řeka Singapur - po řece jezdí malé výletní lodičky, od řeky je vidět Rafflesovu sochu a Merliona chrlícího vodu (symbol Singapuru); Little India - zde najdete Chrám tisíce světel, kde je umístěna 15 m socha Buddhy, trh Zhujiao Centre, kde můžete nakoupit moře koření nebo si nechat vyložit budoucnost od věštců; Arab Street, kde najdete straré obchůdky s malajským a indonéským zbožím a také nějvětší mešitu v Singapuru - Sulátnovu mešitu, okolí Orchard Road - je zóna velkých hotelů a rušných obchodních center, ale jsou zde také krásné staré kupecké domy, domy z koloniálního období, kde žije singapurská šlechta, Prezidentský palác Istana nebo hinduistický chrám Chettiar; čtvt Jurong - leží zde Haw Par Villa nebo známý Ptačí park, kde žije přes 8 000 ptáků; Sentosa je ostrov patřící k Singapuru, který je místem kultury a zábavy - jsou zde nejkrásnější pláže na koupání, muzeum Images of Singapore a Underwater World. Singapur je plný různých parků, které stojí za to vidět, jako také zoologickou zahradu, kde začíná po zavírací době noční safari.

Sydney

Sydney je největším australským městem, které je vystavené kolem jedhono z nejkrásnějších přístavů světa. Město je proslavené především Sydney Opera House, mostem Harbour Bridge a také svojí historickou částí, která se rozkládá v The Rocks a Paddingtonu. Ve městě najdete Sydney Aquarium, botanickou zahradu, Čínskou čtvrť s okouzlující Čínskou zahradu, muzeum námořnictví, olympijský areál nebo kino Imax Cinema s největším promítacím plátnem na světě. V Sydney i v jeho okolí je spouta známých pláží jako Manly, Bondi nebo Watsons Bay.

Auckland

Aucklad je největším městem Nového Zélandu, rozkládá se na 36 vyhaslých sopkách a ne nadarmo je nazýváno městem plachet, leží mezi břehy přístavy Waitemata a Manukau. Ve středu města vyčnívá Sky Tower - nejvyšší budova jižní polokoule, že které je vidět celé město a blízké okolí, u přístavu najdete námořní muzeum Hobsona Wharfa a za návštěvu stojí také Aucklandské historické muzeum nebo Vodní svět Kelly Tarlton s atrakcí "Setkání s Antarktidou". Celé město je poseté parky - např. Albert park nebo Auckland Domain park. V okolí Aucklandu je možné navštívit i různé ostrovy jako Rangitoto Island, Motutapu Island, Motuihe Island, Waiheke Island nebo Great Barrier Island nebo národní parky, kterými je Auckland obklopen.

Papeete

Papeete je hlavním městem Francouzské Polynésie od roku 1830, leží v jižním Tichém oceánu na ostrově Tahiti. Za vidění stojí jistě katedrála Cathedral of Notre Dame of Papeete, chrám Temple de Paofai, radnice Maire, prezidentský palác Gaston Flosse's presidential palace, památník Pouvanaa a Oopa nebo park Bougainville Park. Samozřejmě je nemyslitelné vynechat nábřežní promenádu nebo tradiční trh Marché. Do Papeete ročně přivede spoustu milovníků tance festival Heiva - zatančete si opravdové Hula - Hula.

Velikonoční ostrov

Velikonoční ostrov nebo také Te Pito o te Henua (pupek světa) leží uprostřed temných vln Tichého oceánu. Pokladem ostrova jsou obrovské kamenné sochy Moai, které lemují pobřeží, a kolem nichž existuje řada nevyřešených otázek. Archeologickým unikátem je ale místo jejich vzniku - vulkán Rano Raraku. Na ostrově je možné navštívit národní park Rapa Nui, hlavní město Hanga Roa, Orongo (obřadní centrum), jeskyně, které jsou rozesety po ostrově, botanickou zahradu nebo pláže (největší je pláž Anakena). Po ostrově je možné se pohybovat libovolně, nejsou zde žádné cedule ani řetězy, avšak platí všeobecně respektované pravidlo, a to zákaz vstupu na kamenné plošiny ahu (kde stojí sochy Moai).

Santiago de Chile

Málokteří obyvatalé velkoměsta se mohou pyšnit tím, že z centra města mají výhled na hřebeny druhého nejvyššího pohoří na světě. Santiago de Chile je nejstarší městem v zemi s evropským původem. Ve středu města leží hlavní náměstí Plaza de Armas, které zdobí katedrála Catedral Metropolitana z roku 1745 nebo palác Real Audiencia, v němž je umístěné Národní historické muzeum, dále také koloniální a neoklasicistní budovy jako např. budova pošty nebo radnice. V Santiagu je spousta muzeí, které mívají v neděli vstup zdarma např.: Museo Chileno de Arte Precolombino se sbírkami z dob předkolumbovských civilizací, Museo Colonial de San Francisco se nachází v nejstarším kostele v Santiagu - Iglesia de San Francisco, Palacio de Bellas & Artes Museo de Arte Contemporáneo vystavuje především chilská výtvarná umělecká díla nebo Museo de Santiago dokumentuje vznik a vývoj hlavního města a je umístěno v koloniální stavbě Casa Colorada. Ve městě je možné najít i kousek zeleně, např. park Metropolitano, kterému dominuje kopec Cerro San Cristóbal s 36 metrovou sochou Panny Marie, parkem vedou 2 lanovky kolem náměstí Plaza Caupolicán, zoologické zahrady, Terraza Bellavista, botanické zahrady a muzea umění Casa de la Cultura nebo park Cerro Santa Lucia.

Buenos Aires

Buenos Aires je hlavním městem Argentiny a obývá ho téměř polovina obyvatel země. Dříve bylo město přístavem pirátů a překupníků. Nejzajímavější památky argentinské metropole jsou k nalezení v jejím středu - opera Teatro Colón, jejíž stavba započala na konci 19. století, na Plaza de Mayo stojí několik historických budov a mezi nimi i prezidentský palác Casa Rosada (postavený na bývalé koloniální pevnosti) nebo metropolitní katedrála. V Buenos Aires je spousta muzeí, nejvýznamnějším je Národní muzeum krásných umění nebo také Národní historické muzeum. Důležitým místem pro Buenos Aires je hřbitov Recoleta, kde odpočívá slavná Evita Perónová.