Amsterdam

Město tulipánů, větrných mlýnů a vodních kanálů. Poznejte multikulturní Amsterdam s jeho uvolněnou atmosférou, coffeeshopy a přívětivými hospůdkami. Navštivte světoznámá muzea Anne Frank House nebo Van Gogh Museum, zajděte si na Plovoucí květinový trh nebo sledujte čilý ruch na náměstí Dam. Nechte se zlákat atmosférou, půjčte si kola a projeďte se klikatými amstedamskými uličkami.

amsterdam

Letiště v Amsterdamu

Letiště Schiphol

Zkratka letiště: AMS
Počet terminálů: 1
Vzdálenost od centra Amsterdamu: 16 km

Z letiště Schiphol do města se jednoduše dostanete:

Podrobnější informace o dopravě z/na letiště Schiphol najdete zde.

Rezervujte si letenku do Amsterdamu!

 

 

Památky v Amsterdamu

 

Náměstí Dam

Pohodlně se usaďte pod Národním památníkem obětem 2. světové války a sledujte čilý ruch na nejstarším amsterodamském náměstí v samém srdci města. Náměstí bylo svědkem mnoha historických událostí. Právě tady například sídlila Napoleonova vojska při obsazení města. Večer se můžete osvěžit ve vyhlášené krčmě De Wildeman, která tu stojí už od 17. století.

Rezervujte si ubytování v blízkosti náměstí Dam!

Koninklijk Paleis

Obrovská honosná budova Královského paláce byla v době svého dokončení považována za osmý div světa. Uvnitř se pokochejte alegorickými obrazy Rembrandtových žáků nebo empírovým nábytkem z dob Ludvíka Bonaparte.

„Budova Královského paláce byla v době dokončení považována za osmý div světa.“

Nieuwe Kerk

Tady se korunují nizozemští králové a královny. Pozdně gotický kostel Nieuwe Kerk s úzkými věžičkami je druhým nejstarším kostelem v Amsterdamu. V jeho prostorách probíhají nejrůznější výstavy.

Zajímavá místa v Amsterdamu

Begijnhof

Oáza klidu, ve které na vás dýchne duch dávných časů. Na tomto krásném starobylém dvoře najdete nejstarší budovu v Amsterdamu, kostelík i krásnou zahradu, která vybízí k odpočinku.

Anne Frank House

Tento dům na ulici Prinsengracht připomíná pohnutý osud židovské dívky Anny Frankové, která za druhé světové války zemřela v koncentračním táboře. V domě se až do vyzrazení ukrývala i se svou rodinou a vedla si deník, který se po vydání stal bestsellerem. Dnes v Domě Anny Frankové sídlí muzeum, které určitě stojí za návštěvu.

De Wallen

Spoře oděné prostitutky ve výlohách, sexshopy, sex divadla a peep show bary. Vítej v nejznámější evropské čtvrti červených luceren. Red Light District se nachází v samotném srdci staré části města, kde sídlí také kostel Oude Kerk. Přímo před kostelem je bronzová plastika ňadra. A jen o pár metrů dál stojí socha, která vzdává hold všem prostitutkám a prostitutům světa.

„V De Wallen najdete prostitutky ve výlohách, sex divadla a peep show bary.“

Muzea v Amsterdamu

Joods Historisch Museum

Do Ashkenaziho synagogy se vypravte za poznáváním historie nizozemských Židů. Dozvíte se tu mnoho o židovském náboženství, kultuře a tradicích.

Van Gogh Museum

Slunečnice, Ložnice, Obilné pole s havrany, Pokoj v Arles, Žlutý dům a řada autoportrétů. Prohlédněte si nejslavnější obrazy malíře Vincenta van Gogha na jednom místě! V moderní budově od architekta Gerrita Rietvelda na Museumplein uvidíte přes 200 van Goghových maleb i stovky jeho kreseb a dopisů.

 Nemo

Budovu tohoto vědeckého centra poznáte už z dálky. Má tvar lodi a tyčí se nad řekou. Z kavárny na střeše muzea je nepřekonatelný výhled na Amsterdam. Uvnitř si vyzkoušíte experimenty s obřími mýdlovými bublinami, otestujete si jízdu v opilosti na trenažéru nebo si vytvoříte vlastní hudbu. Interaktivní program Nema je skutečně bohatý.

„V Nemo můžete experimentovat s obřími bublinami nebo si vyzkoušet jízdu v opilosti na trenažéru.“

Rijksmuseum

Vyfotit se před historizující budovou Rijksmuseum s nápisem I amsterdam je téměř povinností každého turisty. Je to nejfotogeničtější místo v celém Amsterdamu. Největším lákadlem muzea je světoznámý Rembrandtův obraz Noční hlídka, ale i díla Franse Halse či Johanenese Vermeera.

Rezervujte si ubytování v blízkosti Rijksmuseum!

Tropenmuseum

Totemy z Nové Guiney, thajský chrám nebo maketa nigerijského baru. To je jen zlomek toho, co uvidíte v největším nizozemském etnografickém muzeu Tropenmuseum. Poznejte každodenní život v tropech a subtropech.

Venustempel

Zamiřte do chrámu sexuálních kuriozit a uměleckých děl se sexuální tematikou. Amsterdamské Muzeum sexu sídlí na ulici Damrak a patří k nejstarším muzeím svého druhu v Evropě.

Nákupy v Amsterdamu

De Negen Straatjes

Čtvrť Devět ulic mezi kanály Prinsengracht a Herengracht ukrývá řadu stylových butiků, luxusních second handů, specializovaných obchůdků, ale i restaurací a galerií. Procházka těmito úzkými uličkami je skutečně kouzelná. Navíc tu můžete ulovit originální kousky za dobré ceny.

Rezervujte si ubytování v blízkosti De Negen Straatjes!

Bloemenmarkt

Vypěstujte si doma pravé amsterdamské tulipány. Na Plovoucím květinovém trhu na vodním kanálu Singel nakoupíte mnoho druhů kvalitních cibulek. Trh hraje pestrými barvami a vzduchem se line vůně květin. Prodávají tu i nejrůznější suvenýry s květinovou tematikou nebo semínka marihuany.

Albert Cuypmarkt

Až 300 stánků, ve kterých nakoupíte vše od sýrů, ryb, květin až po oblečení a boty. To jsou nejpopulárnější amsterdamské trhy na ulici Albert Cuyp Straat. Ceny tu jsou prý nejnižší v celém Amsterdamu a panuje tu přátelská atmosféra. V místních kavárnách se pak občerstvěte kávou, pivem nebo oblíbeným jeneverem.

Náš TIP: Projděte si nejkrásnější místa Amsterdamu s průvodcem zdarma!

Rezervujte si letenku do Amsterdamu!

Městská doprava v Amsterdamu

Městská doprava v Amsterdamu nabízí mnoho možností:

 • tramvaje
 • metro
 • autobusy
 • canal busy
 • kola: půjčují je po celém Amsterdamu

Jízdenky platí pro všechny druhy hromadné městské dopravy. Koupíte je v prodejních automatech, u řidičů a v kancelářích VVV Amsterdam Tourist Board. Pokud plánujete cestovat po Amsterdamu spíše hromadnou dopravou, vyplatí se vám jednodenní nebo vícedenní jízdenky.

Bližší informace o hromadné dopravě v Amsterdamu najdete na stránkách GVB.

Rezervujte si letenku do Amsterdamu! 

 

  

 

Počasí v Holandsku

Počasí v Amsterdamu ovlivňuje teplý Golfský proud a oceánské klima. Často fouká vítr a prší.

jaro: menší množství srážek a velký počet slunečných dnů, teploty mají široký rozptyl mezi 2 až 20 °C
léto: chladnější, s průměrnými teplotami kolem 20 °C
podzim: nejdeštivější období roku, průměrné teploty se pohybují kolem 11 °C
zima: mírnější, s teplotami kolem 5 °C

 

Rezervujte si letenku do Amsterdamu!

 

 • Stát: Nizozemsko
 • Letiště: Schiphol (AMS)
 • Jazyk: nizozemština
 • Měna: euro (EUR)
 • Orientační délka letu z ČR: 12 hodin
 • Časové pásmo: +1 GMT
 • Telefonní předvolba: +31
 • Vízová povinnost: vízum není třeba
 • Očkování: není povinné