Barcelona

Pestrá katalánská kuchyně, Gaudího pozoruhodné architektonické skvosty a dlouhé písčité pláže. Barcelona je všestranné velkoměsto mnoha tváří. Zajděte si na flamengové vystoupení na bulvár La Rambla, navštivte tajuplný klášter Monserrat nebo vyzkoušejte potápění se žraloky v Aquáriu de Barcelona. V Barceloně se určitě nudit nebudete!Letiště v Barceloně

 

Letiště El Prat

Zkratka letiště: BCN

Počet terminálů: 3

Vzdálenost od centra Barcelony: 13 km

Z letiště El Prat do města se jednoduše dostanete:

 • metrem: TMB (20 minut do centra, nejrychlejší spoj
 • autobusem: Aerobus (35 minut do centra na Pl. Catalunya), TMB (linky 46, 105, 106, více než půl hodiny do centra)
 • vlakem: Renfe (nejlevnější spoj, cca 30 minut do centra)
 • taxi

Podrobnější informace o dopravě z/na letiště El Prat najdete zde.

Letiště Girona Costa Brava

Zkratka letiště: GRO

Počet terminálů: 1

Vzdálenost od centra Barcelony: 90 km

Z letiště Girona do města se jednoduše dostanete:

 • pronajatým autem
 • autobusem: Sagales (1 hodina 15 minut do centra na na zastávku Estació del Nord, nejlevnější spoj)
 • vlakem: Renfe (je nutné se nejdříve dopravit do Girony, odtud cesta trvá 1 hodinu 10 minut do centra)
 • taxi

Podrobnější informace o dopravě z/na letiště Girona najdete zde.

Rezervujte si letenku do Barcelony! 

 

Co navštívit v Barceloně

 

Památky v Barceloně

La Sagrada Familia

Nejslavnější Gaudího modernistická stavba vás při prvním setkání nechá v tichém ohromení. Gaudígo inspirovala maurská architektura a Art nouveau, jeho styl je ovšem individuální a nezaměnitelný. Ačkoliv stavba velkolepého chrámu Sagrada Familia započala již roku 1882, megalomanské dílo není do dnešních dní dokončeno. O tom, zda se to v budoucnosti podaří, se vedou vášnivé diskuse.

Rezervujte si ubytování v blízkosti Sagrada Família!

Catedral of Santa Eulalia

V křivolakých úzkých uličkách barcelonské Gotické čtvrti získáte pocit, jako byste se náhle ocitli ve středověku. Právě tady stojí vznešená gotická Katedrála svaté Eulálie, která je patronkou města Barcelona a ochranitelkou proti neštěstí. V Gotické čtvrti najdete i nejstarší náměstí v Barceloně Plaça Reial.

Montserrat

Podle legend se zde ukrývá svatý grál a poutníci navštěvují Montserrat, aby shlédli Černou Matkou Boží Montserratskou. Klášter Monserrat vzhlíží na Barcelonu z hory asi 40 kilometrů od města. Pokochejte se tímto krásným výhledem. Ke klášteru se dostanete zubačkou nebo lanovkou, řada lidí k němu ale putuje pěšky. V klášteře sídlí muzeum s gotickými oltáři a několika díly El Greca, Caravaggia a Pabla Picassa.

„Legendy tvrdí, že ve skalním klášteře Montserrat ukrývali svatý grál.“

Zajímavá místa v Barceloně

Parc Güell

Pohádkově krásný park Güell s architektonickými prvky Antoniho Gaudího stojí na svahu hory Turó del Carmel. Symbol parku je salamandr, který hlídá hlavní schodiště. Vypravte se do parku za odpočinkem a užívejte si dokonalé spojení architektury s přírodou.

Aquárium de Barcelona

Poznat zblízka podmořský svět s murénami, žraloky a korály a přitom se ani trochu nenamočit? Takovou možnost nabízí Aquárium de Barcelona. V osmdesát metrů dlouhém tunelu vám nad hlavou budou plavat nejrůznější vodní živočichové. Atrakcí je také krmení žraloků, chobotnic a tučňáků. A pokud máte odvahu, tak si nenechte ujít potápění se žraloky.

Barceloneta

Překrásná pláž s palmami, kluby a rybí restaurace, malebné ulice. Vítejte ve čtvrti Barceloneta. Na promenádě Passeig Joan de Borbó se prohání lidé na kolech a inline bruslích. Dejte si obrovskou porci zmrzliny a užijte si koupání. Barceloneta je skvělé místo pro relax.

Rezervujte si ubytování u pláže Barceloneta!

Casa Milà

Mezi místními je známá spíše jako La Pedrera, což v katalánštině znamená kamenolom. Ve své době budil bytový dům Casa Milà pohoršení. Dnes je považován za jednu z nejčistších secesních památek a je zapsán na seznamu UNESCO. Dům se vlní jako mořské vlny a na rozdíl od dalšího Gaudígo domu Casa Batlló nehýří barvami. Má přírodní barvu kamene.

„Gaudího Casa Milà dříve budila pohoršení, dnes je na seznamu UNESCO.“

La Rambla

Na rušném dvoukilometrovém bulváru La Rambla nasajete tu pravou katalánskou atmosféru. Pouliční umělci, živé sochy, nákupy, pestrobarevný květinový trh a zajímavé památky, jako je Kolumbův památník, palác Palau de la Virreina a operní dům Gran Teatre del Liceu. O zábavu se vám postará některý z místních kabaretů nebo flamengová vystoupení.

Muzea v Barceloně

Museo del Fútbol Club Barcelona

Fandíte fotbalu? Pak navštivte Muzeum fotbalové klubu Barcelona na fotbalovém stadionu Camp Nou, které je nejlepším fotbalovým muzeem na světě! Stovky trofejí, fotografie hráčů a obrazovky, na kterých běží dokumenty s úspěšnými okamžiky klubu. Milovníci fotbalu budou nadšení!

Museo Picasso de Barcelona

Malby, kresby i tištěnou grafiku slavného kubistického génia Picassa uvidíte v muzeu na ulici Carrer Montcada. K nejznámějším kouskům patří zejména 44 obrazů Las Meninas. Nejvíce vystavených děl pochází z let 1895 až 1904, tedy z doby, ve které Picasso žil právě v Barceloně.

Rezervujte si ubytování v okolí Piccasova muzea!

Fundació Joan Miró

Funkcionalistická budova s prvky tradiční katalánské architektury na severním svahu kopce Montjuïc ukrývá kolem 11 000 uměleckých předmětů od slavného modernistického umělce Joana Miró. Přijďte se podívat na jeho významné malby jako Ženy a ptáci při západu slunce nebo Zlaté nebe.

Nákupy v Barceloně

Mercat de la Boqueria

Vydejte se na nákupy španělských pochoutek na proslulý trh La Boqueria, jehož historie sahá až do roku 1217! Nakoupíte tady čerstvé ryby, vynikající sýry i lahodné ovoce a zeleninu. Při nákupech se nezapomeňte občerstvit v některém z místních tapas barů. Ochutnat můžete taky osvěžující smoothie.

Arenas de Barcelona

Původně se v aréně konaly býčí zápasy, dnes si zde přijdou na své především milovníci špičkové módy. Po nákupech si můžete dopřát třeba sklenku španělského vína v kavárně na střeše odkud je pěkný výhled na náměstí Plaza de España.

Rezervujte si letenku do Barcelony! 

Městská doprava v Barceloně

Po Barceloně se pohodlně dopravíte:

 • autobusy
 • turistickými autobusy: spojují turisty navštěvovaná místa
 • příměstskými vlaky
 • tramvajemi
 • metrem
 • taxíkem

Podrobné informace o MHD v Barceloně hledejte na stránkách TMB a FGC.

Rezervujte si letenku do Barcelony! 

Počasí ve Španělsku

V Barceloně je příjemné přímořské počasí:

jaro a podzim: větší množství srážek, vyšší vlhkost vzduchu, teploty od 19 do 23 °C
léto: horké počasí s teplotami nad 20 °C a nízkým počtem srážek
zima: mírná, s teplotami nad 5 °C a minimem srážek

Rezervujte si letenku do Barcelony!

 

 • Stát: Španělsko
 • Letiště: El Prat (BCN), Girona (GRO)
 • Jazyk: španělština, katalánština
 • Měna: euro (EUR)
 • Orientační délka letu z ČR: 12 hodin
 • Časové pásmo: +1 GMT
 • Telefonní předvolba: +34
 • Vízová povinnost: vízum není třeba
 • Očkování: není povinné