Frankfurt

Město mrakodrapů, veletrhů a slavného spisovatele Johanna Wolfganga Goetheho. Poznejte velkolepý Frankfurt nad Mohanem, kterému se často přezdívá Mainhattan a přirovnávají ho k New Yorku. Frankfurt nabízí starobylé památky Römer nebo Kaiserdom, luxusní nákupy na Goethestrasse i skvělý výhled z terasy Main Tower.

frankfurt

Letiště ve Frankfurtu

Letiště Frankfurt Airport

Zkratka letiště: FRA
Počet terminálů: 2
Vzdálenost od centra Frankfurtu: 13km

Z letiště Frankfurt od města se jednoduše dostanete:

 • vlakem: S-Bahn (linky S8 a S9, jen 11 minut na stanici Frankfurt Hauptbahnhof)
 • autobusem: několik linek veřejné autobusové dopravy (např. autobus 61 na stanici Frankfurt – Südbahnhof, noční linky n7 a n81 na stanici Konstablerwache)
 • pronajatým autem
 • taxi

Podrobnější informace o dopravě z/na letiště Frankfurt Airport najdete zde.

Rezervujte si letenku do Frankfurtu!

Co navštívit ve Frankfurtu

Památky ve Frankfurtu

 

Römer

Kdysi zde sídlila frankfurtská radnice, dnes je Römer především oblíbeným místem pro uzavření sňatku. Tato nejvýznamnější historická památka Frankfurtu leží v samotném srdci Starého Města na náměstí Römersberg. Na fasádě můžete vidět sochy císařů Friedricha Barbarossy nebo Karla IV., císařský sál pak zdobí obrazy císařů v životní velikosti.

Paulskirche

Středověký kostel sv. Pavla někdy bývá označován jako „kolébka německé demokracie“. V roce 1848 se stal sídlem prvního demokraticky zvoleného německého parlamentu. Dnes se zde uděluje Goethova cena města Frankfurtu nad Mohanem.

Kaiserdom

Nechte se okouzlit překrásnou gotickou architekturou kostela sv. Bartoloměje s velkolepou věží vysokou 96 metrů. Kaiserdom býval místem volby a korunovace německých králů a císařů Svaté říše římské. Skvostem kostela je kaple svaté Marie s originálním gotickým oltářem Maria-Schlaf-Altar.

„Kaiserdom býval místem volby a korunovace německých králů a císařů Svaté říše římské.“

Frankfurtská burza

Poznáte ji podle bronzových soch medvěda a býka před budovou. Býk se vztyčenou hlavou symbolizuje vzrůstající ceny, zatímco sklánějící se medvěd představuje klesající kurzy. Frankfurtská burza bývá někdy označována jako „Chrám kapitalistů“. Její historie sahá již do 9. století a v současnosti je 3. největší burzou na světě.

 

Zajímavá místa ve Frankfurtu

 

Der Zoo Frankfurt

Frankfurtská Zoo vás zaujme svým architektonickým řešením s nadzemní a podzemní částí prezentace. Navštivte zdejší lákadla, jako je největší dům nočních zvířat v Evropě nebo Exotárium. Výlet za zvířátky si můžete zpestřit i návštěvou komediálního divadla Fritz-Remond-Theater přímo v areálu Zoo.

Palmengarten

Tropické palmy, překrásné pestrobarevné orchideje, kaktusy i sukulenty. To všechno můžete vidět v samotném srdci Frankfurtu. Palmové zahrady jsou rájem milovníků exotických rostlin. Dopřejte si relax v místním Palmovém skleníku s vodopádem, projděte se rozlehlým Tropikáriem nebo se vydejte vyhlídkovou jízdu po železnici.

„Palmové zahrady jsou rájem milovníků exotických rostlin.“

Main Tower

Prohlédněte si Frankfurt z výšky 200 metrů. Vyhlídková terasa na střeše mrakodrapu Main Tower nabízí překrásný výhled na nejdůležitější pamětihodnosti města. Starou budovu opery, veletržní centrum, Goethův rodný dům a mnoho dalšího máte jako na dlani. Na střeše se nachází i nejvýše položená restaurace ve Frankfurtu.

Rezervujte si ubytování v okolí Main Tower!

Goetheturm

Po vystoupání po 196 schodech vám Goethova věž na kopci v Sachsenhausenu nabídne nezapomenutelný výhled na celé město a okolí. Celodřevěná věž měří 43 metrů. Výlet na ni můžete spojit s procházkou lesem.

 

Muzea ve Frankfurtu

Německé filmové muzeum

Objevte svět německého filmu. V expozici „Filmové vidění“ poznáte kinematografické objevy 19. století: od pohyblivých obrázků až po nejrůznější prohlížecí přístroje. Expozice „Filmové vyprávění“ vám přiblíží dnešní filmovou techniku. V suterénu Deutsches Filmmuseum najdete také útulné kino, které každý den kromě pondělí promítá firmy v originálním znění.

Rezervujte si ubytování v blízkosti Německého filmového muzea!

Rodný dům J. W. Goetheho

Ačkoliv byl během 2. světové války zničen, dnes vypadá přesně jako v dobách, kdy se v něm slavný spisovatel Johan Wolfgang Goethe narodil. V poválečných letech byla totiž postavena jeho přesná replika včetně vnitřního vybavení. V Goethehaus nyní sídlí muzeum, které vás seznámí se životem a dílem tohoto slavného německého génia.

„Rodný dům J. W. Goetheho dnes vypadá přesně jako v dobách, kdy se v něm slavný spisovatel Johan Wolfgang Goethe narodil.“

Museum für Moderne Kunst

Jeho budova vás upoutá na první pohled. Připomíná totiž kus dortu. Ve sbírkách muzea objevíte uměleckou tvorbu pop artu a minimalismu. Jsou zde k vidění díla Andyho Warhola, Roye Lichtensteina nebo Donalda Judda.

 

Nákupy ve Frankfurtu

Goethestrasse

Věhlasné butiky světových návrhářů a klenotnictví s exkluzivními šperky najdete na luxusní nákupní ulici Goethestrasse. Projděte si slavné butiky a přivezte si domů originální kousky třeba od Cartiera, Tiffanyho nebo Armaniho.

Hauptwache

Za čerstvou zeleninou a sýry vyrazte v pátek na Hauptwache. Konají se zde každý týden vyhlášené trhy s velkým výběrem.

Zeil

Hned vedle Hauptwache se nachází německá „The Fifth Avenue“. V módních buticích na ulici Zeil si vyberou i ti nejnáročnější zákazníci. Navštivte desetipatrové nákupní centrum Zeilgalerie. Kromě skvělých nákupů se můžete nechat vyvézt na vyhlídkovou plošinu, která nabízí famózní výhled na město.

Rezervujte si ubytování v okolí nákupní ulice Zeil!

Kleinmarkthalle

Čerstvá zelenina a ovoce, bylinky i maso od řezníka. Tržnice Kleinmarkthalle je skvělým místem pro nákup kvalitních potravin.

Rezervujte si letenku do Frankfurtu!

Městská doprava ve Frankfurtu

Městská doprava ve Frankfurtu nabízí mnoho možností:

 • metro: U-Bahn městská železnice:
 • S-Bahn tramvaje a trolejbusy
 • autobusy
 • kola k pronajmutí

 Bližší informace o hromadné dopravě ve Frankfurtu najdete na stránkách RMV.

Rezervujte si letenku do Frankfurtu!

Počasí ve Frankfurtu

Ve Frankfurtu je mírné podnebí stejně jako u nás v Praze:

léto: teploty se pohybují mezi 25 až 30 °C, časté letní bouřky
zima: teploty se pohybují mezi 10 až -10 °C, velké množství sněhových srážek

 Rezervujte si letenku do Frankfurtu!

 • Stát: Německo
 • Letiště: Frankfurt (FRA)
 • Jazyk: němčina
 • Měna: euro (EUR)
 • Časové pásmo: +1 GMT
 • Telefonní předvolba: +49
 • Vízová povinnost: vízum není třeba
 • Očkování: není povinné