Miami

Celoročně teplé počasí, kilometry písčitých pláží a rozverné večírky až do rána. Leťte do Miami a užívejte si života naplno! Miami nabízí skvělé nákupy v buticích na Lincoln Road, objevování světa delfínů a kosatek v Miami Seaquarium i kus kubánské kultury ve čtvrti Little Havana. Zdejší přátelskou atmosféru si zamilujete.

 

Letiště v Miami

Letiště Miami International Airport

Zkratka letiště: MIA
Počet terminálů: 3
Vzdálenost od centra Miami: 6,8 km

Z letiště Miami International Airport do města se jednoduše dostanete:

Podrobnější informace o dopravě z/na letiště Miami International Airport najdete zde.

Letiště Fort Lauderdale Hollywood Intl. Airport

Zkratka letiště: FLL
Počet terminálů: 4
Vzdálenost od centra Miami: 39,5 km

Z letiště Fort Lauderdale Hollywood Intl. Airport do města se jednoduše dostanete:

Podrobnější informace o dopravě z/na letiště Fort Lauderdale Hollywood Intl. Airport najdete zde.

Rezervujte si letenku do Miami!

Co navštívit v Miami

Památky v Miami

The Art Deco Historic District

Obdivujete architekturu art deco? Pak si nenechte ujít návštěvu The Art Deco Historic District v South Beach, kde je více než 800 budov postavených v tomto stylu! Exotické geometrické motivy, barevné keramické obklady a pastelové barvy omítek vás jistě okouzlí.

Holocaust Memorial

Uprostřed je obrovská socha ruky a po ní nahoru šplhají zoufalí lidé. Velkolepý památník obětem holocaustu v Miami vzbuzuje hrůzu. Jeho návštěvu můžete spojit s procházkou překrásnou Miami Beach Botanical Garden se vzrostlými palmami a pestrobarevnými květinami.

Zajímavá místa v Miami

Miami Seaquarium

Zaplavte si s delfíny, sledujte velkolepou show s kosatkami nebo lachtany a obdivujte svět žraloků a vzácných mořských želv. Miami Seaquarium patří k nejznámějším vodním parkům na světě. Nejen děti se zde mohou bavit celý den.

ZOO Miami

Vzácní bílí tygři bengálští, koaly, klokani i gorily nížinné. V ZOO Miami najdete více než 3000 zvířat. Zoo se skládá z asijské, africké, amazonské a australské části a pohybovat se po ní můžete pomocí šlapacích nebo elektrických vozítek. Zoo poskytuje zvířatům co nejvíce přirozené prostředí. Nenajdete zde téměř žádné žádné klece ani pletiva.

Parrot Jungle Island

Poznejte exotický tropický ostrov s bujnou vegetací, pestrobarevnými papoušky a okouzlujícími vodopády. Těšit se můžete na show se cvičenými ptáky, tisíce druhů tropických rostlin i malou zoo s aligátory a tygry.

South Beach

Luxusní hotelové rezorty, pláž plná opalujících se turistů a promenáda s davy nadšených cyklistů, bruslařů i běžců. South Beach je ve dne rájem pro milovníky vodních sportů a lenošení na sluníčku. Po setmění tu pak ožívají noční kluby a bary, kde se stylové večírky často protáhnou až do rána.

The Everglades

Jen 65 kilometrů od Miami se rozkládá divočina s mokřady a bažinami, ve kterých se prohání krokodýli a aligátoři. Vyberte si některou ze značených cest s dřevěnými chodníčky, vydejte se na vyhlídkovou plavbu na lodi nebo si půjčte kanoi. V národním parku uvidíte tisícileté cypřiše, indiánské vesničky a možná i floridského pantera.

Muzea v Miami

Miami Children's Museum

Učte děti hrou! V Children's Museum si děti vyzkouší různé metody malování, navrhnou si vlastní peníze nebo se naučí, jak se udržet v kondici. To vše přitom zábavnou a interaktivní formou.

Miami Science Museum & Planetarium

Poznejte ničivou sílu hurikánu díky simulátoru, seznamte se s nano částicemi nebo se kochejte hvězdnou oblohou. V Muzeu vědy v Miami najdete řadu interaktivních exponátů z oblasti fyziky, chemie a biologie.

Pérez Art Museum Miami

Působivou moderní budovu muzea Pérez Art Museum Miami najdete přímo na pobřeží v obležení palem. Zvláště v noci dodává místu zvláštní kouzlo. Uvnitř uvidíte sbírky moderního i současného mezinárodního umění 20. a 21. století.

Nákupy v Miami

Little Havana

Navštivte kubánské srdce Miami. V čtvrti Little Havana najdete El Credito Cigar Factory, kde se vyrábí stejné doutníky jako na Kubě. Čtvrť je skvělým místem pro nákupy zboží importovaného z Latinské Ameriky. Angličtinu v ní příliš neuslyšíte, většina obyvatel hovoří španělsky.

Miami Beach

Vypravte se na nákupy do Miami Beach. Nesčetné butiky, restaurace i několik uměleckých galerií najdete na široké pěší promenádě Lincoln Road. Množství malých obchůdků objevíte i na Washington Avenue a Española Way.

Bayside Marketplace

Více než 100 obchůdků, kavárny a restaurace a k tomu navíc živá hudba a pouliční umělci. To vše na pobřeží moře. Navštivte nákupní trh pod širým nebem Bayside Marketplace.

Rezervujte si letenku do Miami!

Městská doprava v Miami

Městská doprava v Miami nabízí mnoho možností:

 • vlaky: jízdenku nebo EASY card si musíte koupit předem
 • autobusy: přímo v autobusech jsou automaty pro zakoupení jízdenky
 • metromovery: jsou pouze ve čtvrti Downtown a jsou zdarma

Bližší informace o městské hromadné dopravě v Miami najdete na stránkách MIAMI-DADE.

Rezervujte si letenku do Miami!

Počasí v Miami

V Miami je tropické monzumové klima:

 • leto: horké, vlhké, s větším množstvím srážek a teplotami 29 až 35 °C
 • zima: teplá a sušší, v lednu zde jsou průměrné teploty 19 °C

Rezervujte si letenku do Miami!

 • Stát: Spojené státy americké
 • Letiště: Miami Internationa Airport (MIA), Fort Lauderdale Hollywood Int. (FLL)
 • Jazyk: angličtina
 • Měna: dolar (USD)
 • Orientační délka letu z ČR: 10 hodin
 • Časové pásmo: -5 GMT
 • Telefonní předvolba: +1
 • Vízová povinnost: díky elektronické cestovní registraci ESTA je možný bezvízový styk
 • Očkování: není povinné