New York

Záře blikajících neonů na nočním Times Square, okouzlující výhled z korunky Sochy Svobody nebo světla ramp na Broadwayi. Město New York vás naprosto uchvátí svou rozmanitostí, ohromujícími mrakodrapy, uměním i skvělou módou. Poleťte s námi do Velkého jablka a nasajte zdejší jedinečnou atmosféru.

 

Letiště v New Yorku

Letiště J. F. Kennedy

Zkratka letiště: JFK
Počet terminálů: 8
Vzdálenost od centra New Yorku: 27 km

Z letiště J. F. Kennedy do centra města se jednoduše dostanete:

 • vlakem: AirTrain JFK (jezdí do stanice Jamaica station, kde přestoupíte na metro nebo LIRR), Long Island Rail Road (35 minut na Penn Station, nejrychlejší spoj)
 • autobusem: MTA
 • metrem: MTA (50 minut z Jamaica station na Penn Station, nejlevnější spoj)
 • taxi
 • pronajatým autem

Podrobnější informace o dopravě z/na letiště J. F. Kennedy najdete zde.

Letiště LaGuardia

Zkratka letiště: LGA
Počet terminálů: 4
Vzdálenost od centra New Yorku: 15 km

Z letiště LaGuardia do centra města se jednoduše dostanete:

 • autobusem MTA (na Roosevelt Avenue-Jackson Heights, poté přestoupíte na metro E a dojedete na Manhattan - nejlevnější varianta)
 • taxi
 • shuttlem: NYC Airporter
 • pronajatým autem

Podrobnější informace o dopravě z/na letiště La Guardia najdete zde.

Letiště Newark

Zkratka letiště:EWR
Počet terminálů: 3
Vzdálenost od centra New Yorku: 28 km

Z letiště Newark do centra města se jednoduše dostanete:

Podrobnější informace o dopravě z/na letiště Newark najdete zde.

Rezervujte si letenku do New Yorku!

Co navštívit v New Yorku

Památky v New Yorku

Katedrála svatého Patrika

Nechte se okouzlit překrásnou architekturou největší neogotické katolické katedrály v USA. V její hlavní lodi se usadí až 2 500 lidí. mezi mrakodrapy působí vznešená St. Patrick Cathedral jak z jiného světa.

Federal Hall

Majestátní budova Federal Hall je místem, kde se psaly dějiny. V roce 1789 se zde odehrála inaugurace prvního prezidenta Spojených států amerických George Washingtona. Událost připomíná jeho bronzová socha na schodech před budovou a muzeum, které sídlí uvnitř.

Brooklyn Bridge

Projděte se po Brooklynském mostě a pokochejte se panoramatem newyorských mrakodrapů. Tento celosvětově první visutý most na ocelových lanech je spojnicí mezi městskými částmi Manhattan a Brooklyn. Jeho dvě neogotické věže fungují dodnes jako symbolické vstupní brány do každé z nich.

Zajímavá místa v New Yorku

Rockefeller Center

Skvělý výhled na Manhattan s Central Parkem nabízí vyhlídka Top of The Rock v 70. patře GE Building, která je součástí Rockefeller Center. V zimě si nezapomeňte vzít s sebou brusle. Nachází se zde totiž známé kluziště The Ice Rink Rockefeller Center. Za kluzištěm je promenáda, kde se každoročně během vánočních svátků rozsvěcuje obrovský vánoční strom. Rezervujte si ubytování v blízkosti Empire state building.

Empire State Building

Znáte ji z filmů, jako je King Kong z roku 1933 nebo Samotář v Seattlu. Empire State Building je jedním z nejznámějších symbolů New Yorku. V budově jsou hned 2 vyhlídky s úchvatným výhledem do všech světových stran - v 86. a v nejvyšším 102. patře. V noci na vrcholku září barevná světla, která vytváří barevné efekty.

Coney Island

Vydejte se na divokou jízdu na horské dráze Cyclone v zábavním parku Luna Park na Coney Island. Až se dostatečně vyřádíte na zdejších atrakcích, zajděte si odpočinout a zrelaxovat na pláž Coney Island Beach nebo se projděte po zdejší promenádě.

Chrysler Building

Celých 318 metrů vysoký architektonický skvost ve stylu art deco na Manhattonu určitě nepřehlédnete. Chrysler Building zaujme svou charakteristickou ocelovou špičkou, pro kterou je považována za jeden z nejkrásnějších mrakodrapů.

Muzea v New Yorku

Guggenheim Museum

Světoznámými obrazy Paula Gauguina nebo Vililije Kandinského se pokochejte v Guggenheimově muzeu, které vás zaujme nejen svojí nekonenční architekturou. Spirálovitá budova nemá žádná okna. Sluneční světlo do ní proniká pouze skeněnou kopulí.

Americké přídovědné muzeum

Kostra 17 metrů vysokého barosaura nebo obrovská modrá velryba v životní velikosti. To je jen zlomek ze 40 milionů podivuhodných exemplářů American Museum of Natural History. Vydejte se na vzrušující použ za poznáním po jeho 25 propojených budovách.

Muzeum moderního umění

Chcete vidět na vlastní oči hvězdnou noc od Vincenta van Gogha nebo Avignonské slečny malíře Pabla Piccasa? Pak návštěvu MoMA určitě nevynechejte. muzeum je jedno z největších muzeí moderního umění na světě. Kromě obrazů shromažďuje i filmy a fotografie. Rezervujte si ubytování v blízkosti Muzea moderního umění.

Morgan Library

Vzácné knihy, rukopisy, notové zápisy, ale i umělecká díla ukrývá The Morgan Library & Museum. Hlavní vstup se nachází na Madison Avenue. Jakmile vejdete, ocitnete se na proskleném nádvoří mezi třemi působivými historickými budovami, jimž se vchází do dalších částí knihovny.

Nákupy v New Yorku

Čtvrť Soho

Do Soho vyrazte za luxusními nákupy v buticích zvučných jmen. Narazíte zde na menší pobočky obchodních domů Barney´s a Bloomingdates i světové značky Prada nebo Chanel. Když budete mít štěstí, potkáte i některou ze světoznámých celebrit. Máme pro vás ubytování přímo ve čtvrti Soho!

Obchodní dům MACY´S

Američané mají krásné rčení "Shop´til you drop", tedy "Nakupujte až do padnutí". Vyzkoušejte si rčení na vlastní kůži a vypravte se do jednoho z největších nákupních center na světě! Obchodní dům MACY´S se nachází mezi 34. a 35. ulici a zabírá celý blok. Mezi všemožnými obchody s módou a kosmetikou se snadno ztratíte.

Čínská čtvrť

Po vstupu do Cínské čtvrti nabudete pocit, jako byste se náhle ocitli v Asii. ulice Canal Street v Chinatownu je rájem pro sběratele suvenýrů, které zde nakoupíte za super ceny. A protože nákupy můžou unavit, doporučujeme po nákupech odpočinek u dobrého jídla. Ochutnejte výbornou asijskou kuchyni, která je zde opravdovým gurmánským zážitkem. Výběr je opravdu rozmanitý  - od indonéské přes singapurskou až po japonskou či kantonskou kuchyní.

Rezervujte si letenku do New Yorku!

Městská doprava v New Yorku

Městská doprava v New Yorku nabízí mnoho možností:

 • metro - jízdenky platí v autobusech i metru. Koupíte je ve stanicích. Při delším pobytu se vyplatí MetroCard.
 • vlaky
 • autobusy
 • taxi
 • trajekty

Podrobné informace o městské hromadné dopravě najdete na stránkách MTA.

Rezervujte si letenku do New Yorku!

Počasí v New Yorku

New York leží v mírném podnebném pásu.Charakteristické je pro něj vlhké klima.

zima: zimy jsou velmi chladné s větším množstvím sněhu
léto: bývá většinou poměrně horké a suché

Rezervujte si letenku do New Yorku!

 • Stát: Spojené státy americké
 • Letiště: J. F. Kennedy (JFK), La Guardia (LGA), newark (EWR)
 • Jazyk: angličtina
 • Měna: dolar (USD)
 • Orientační délka letu z ČR: 10 až 13 hodin
 • Časové pásmo: -5 GMT
 • Telefonní předvolba: +1
 • Vízová povinnost: díky elektronické cestovní registraci ESTA je možný bezvízový styk
 • Očkování: není povinné

Rezervujte si letenku do New Yorku!