Paříž

Romantická plavba po Seině se sklenkou francouzského vína v ruce, úchvatné výhledy na město z Eiffelovky nebo od baziliky Sacré Coeur a skvělé nákupy v Galerii Lafayette. Paříž je město, které musíte poznat! Nabízí skvělé gurmánské zážitky, nádherné umění a nezaměnitelného genia loci.

 

Letiště v Paříži

Letiště Charles De Gaulle

Zkratka letiště: CDG
Počet terminálů: 3
Vzdálenost od centra Paříže: 29 km

Z letiště Charles de Gaulle do města se jednoduše dostanete:

Podrobnější informace o dopravě z/na letiště Charles de Gaulle najdete zde.

Letiště Orly

Zkratka letiště: ORY
Počet terminálů: 2

Z letiště Orly do města se jednoduše dostanete:

 • tramvají: Tramvaj 7 (přes 30 minut na stanici Villejuif-Louis Aragon)
 • vlakem: Orlyval (necelou hodinu na zastávku RER B Antony), RER B (cca 30 minut ze stanice Anthony na stanici Saint-Michel-Notre-Dame)
 • autobusem: RATP (bus 183: nejlevnější spoj, 60 minut na stanici Porte de Choisy), Le Bus Direct (30 - 40 minut na Gare Montparnasse), Orlybus (30 minut na Place Denfert-Rochereau)
 • taxi
 • pronajatým autem

Podrobnější informace o dopravě z/na letiště Orly najdete zde.

Letiště Beauvais

Zkratka letiště: BVA
Počet terminálů: 2
Vzdálenost od centra Paříže: 90 km

Z letiště Beauvais do města se jednoduše dostanete:

Podrobnější informace o dopravě z/na letiště Beauvais najdete zde.

 

Rezervujte si letenku do Paříže!

Co navštívit v Paříži

Historické památky v Paříži

Vítězný oblouk

Majestátně se tyčí v centru 12 sbíhajících se pařížských ulic a připomíná Napoleonovo slavné vítězství v bitvě u Slavkova. Arc de Triomphe měří 50 metrů a zdobí ho nádherné reliéfy. Na vrcholku je vyhlídková terasa s nádherným výhledem zejména na oslnivou pařížskou třídu Champs-Élysées. U paty vítězného oblouku hoří věčný plamen na památku obětí 1. světové války.

Notre Dame

Před nádhernou gotickou katedrálou Notre Dame na břehu řeky Seiny oněmíte úžasem. Tento architektonický skvost stavěli téměř 200 let. Uvnitř panuje posvátná atmosféra a line se vůně kadidla. Když vystoupáte nahoru po 422 točitých schodech, otevře se vám krásný výhled na Paříž.

Eiffelova věž

Tento světoznámý symbol Paříže snad ani není třeba představovat. Bez Eiffelovy věže by panorama Paříže nebylo úplné. Stojí tady už od roku 1889 a dosahuje výšky 324 metrů. Výhled z nejvyššího patra je při jasném počasí famózní. Ani v noci Eiffelovku určitě nepřehlédnete, svítí totiž do dáli a každou celou hodinu se na pět minut rozbliká.

Invalidovna

Nádhernou zlatou kupoli Mansartova dómu uvidíte už z dálky. Právě tady v kryptě pod dómem najdete hrobku slavného císaře Napoleona Bonaparte. Invalidovnu nechal pro válečné veterány postavit Ludvík XIV. Dnes v dómu sídlí největší historicko-vojenské muzeum 1. a 2. světové války. Za návštěvu stojí i kaple svatého Ludvíka se vstupem zdarma.

Pantheon

Slavné Foucaultovo kyvadlo potvrzující otáčení planety Země kolem své osy a hrobky velikánů Voltaira, Victora Huga nebo Marie Curie-Skłodowské. To jsou hlavní důvody, proč zamířit do Pantheonu. Impozantní budova je postavena v neoklasickém slohu s vysokými římskými sloupy v průčelí.

Zajímavá místa v Paříži

Montmartre

Vypravte se do umělecké čtvrti Montmatre a zažijte tu pravou prařížskou atmosféru! Dominantou čtvrti je bělostná bazilika Sacré Coeur na samotném vrcholku kopce. Usaďte se na schodech před bazilikou a vychutnávejte si překrásný výhled na Paříž. Poblíž Montmartru najdete i slavný kabaret Moulin Rouge, kde můžete shlédnout nezapomenutelná představení. Zařídíme vám ubytování přímo na Montmartru!

Disneyland

Vezměte své děti za Mickey Mousem, Goofym, Sněhurkou a dalšími oblíbenými postavičkami Walta Disneye. Eurodisneyland se nachází 32 kilometrů od Paříže a slibuje den plný nezapomenutelných zážitků. Svezte se třeba na horské dráze Big Thunder Mountain ve Frontierlandu! Vyvrcholením dne je noční show zakončená ohňostrojem.

Lucemburské zahrady

Dopřejte si relax po náročném poznávání Paříže. Usaďte se pod vzrostlými jilmy a obdivujte nádherné sochy a pestrobarevné květiny. Nechte se ukolébat jemným šploucháním Medicejské fontány nebo si pusťte po hladině vodní nádrže dřevěnou plachetnici. Jardin du Luxembourg jsou místem stvořeným k odpočinku.

Muzea v Paříži

Centre Pompidou

Obrovská impozantní stavba ze skla a oceli vás na první pohled upoutá svojí architekturou ve stylu hi-tech. Na vítězném projektu budovy muzea se z části podílel i český architekt Jan Kaplický. V budově sídlí kinosály, knihovna i kavárny. V pátém patře najdete sbírku umění 20. století, kde můžete shlédnout díla velikánů, jako je Jackson Pollock, Pablo Picasso či Marcel Duchamp.

Louvre

Ani za celý dlouhý den neprojdete největší muzeum na světě Louvre. Na nádvoří stojí prosklená pyramida, kterou proslavil bestseller Šifra mistra Leonarda. muzeum uchovává 450 000 exponátů. Bezpočet lidí míří za slavnou Monou Lisou, Venuší Mélskou nebo obrazem Svoboda vede lid na barikády.

Muzeum Orsay

Jste milovníky impresionismu? Jen kousek od Louvru na levém břehu řeky Seiny sídlí Musée d´Orsay, které láká svou unikátní sbírkou impresionistů. Poznejte umělecké skvosty od Clauda Moneta, Augusta Renoira nebo Paula Cézanna!

Nákupy v paříži

Galerie Lafayette

Hned vedle divadla Opera Garnier stojí pařížský ráj všech milovníků nakupování. Luxusní módní značky, secesní výzdoba a na střeše skvělý výhled na Paříž. Pokochejte se zdarma výhledem na Eiffelovku, Sacré-Coeur nebo Invalidovnu.

La Bon Marché

Nejstarší obchodní dům v Paříži se nachází jen kousek od Lucemburského paláce. Na své si přijdou všichni milovníci nakupování a luxusu. Oči vám budou přecházet nad zbožím slavných značek. Vyzkoušejte si, jak by k vám sedla kabelka od značky Fendi nebo boty od Louse Vuittona.

Rue de Rivoli

Zboží za rozumné ceny nabízí obchodní ulice Rue de Rivoli. Své obchody zde mají známé evropské značky H&M nebo Zara, ale i česká značka Baťa.

 

Rezervujte si letenku do Paříže!

Městská doprava v Paříži

 • autobusy
 • metro
 • tramvaje
 • příměstské vlaky - RER
 • taxi

Základní lístek na hromadnou městskou dopravu využijete v metru, tramvaji, příměstském vlaku nebo lanovce na Montmartre. Jízdenku si můžete koupit v automatech na zastávkách metra. Podrobné informace o hromadné dopravě v Paříži najdete na stránkách RATP.

 

Rezervujte si letenku do Paříže!

Počasí v Paříži

V Paříži je podobné počasí jako u nás v Praze, jen o něco teplejší a deštivější. Nejteplejším, ale i nejdeštivějším měsícem je srpen. Nejméně srážek napadá v září, kdy je ideální čas pro návštěvu Paříže. Zimy jsou velmi mírné, obvykle nesněží ani nemrzne.

 

Rezervujte si letenku do Paříže!

 • Stát: Francie
 • Letiště: Charles De Gaulle (CDG), Orly (ORY), Beauvais (BVA)
 • Jazyk: francouzština
 • Měna: euro (EUR)
 • Orientační délka letu z ČR: 2 hodiny
 • Časové pásmo: +1 GMT
 • Telefonní předvolba: +33
 • Vízová povinnost: vízum není potřeba
 • Očkování: není povinné