H1 Letenky do Bangkoku

 

Nasajte nefalšovanou atmosféru orientu v Čínské čtvrti, nechte se ohromit velkolepým Chrámem smaragdového Buddhy a nebo se pokochejte nádherným výhledem ze Zlaté hory. Zaleťte si do thajské metropole Bangkok, nazývané také Město andělů nebo Benátky východu. Pohostinnost zdejších obyvatel a vyhlášená thajská kuchyně vám jistě učarují.Stát: Thajsko

Letiště: Suvarnabhumi (BKK)

Jazyk: thajština, angličtina, čínština, malajština

Měna: thajský bath (THB)

Orientační délka letu z ČR: 12 hodin

Časové pásmo: +7 GMT

Telefonní předvolba: +66

Vízová povinnost: při turistickém pobytu do 30 dní není vízum nutné

Očkování: není povinné

 

H2 Letiště v Bangkoku

 

H3 Suvarnabhumi

Zkratka letiště: BKK

Počet terminálů: 1

Vzdálenost od centra Bangkoku: 30 km

Z letiště Suvarnabhumi do města se jednoduše dostanete:

Podrobnější informace o dopravě na letiště Suvarnabhumi najdete zde.Rezervujte si letenku do Bangkoku!

 

 

H2 Co navštívit v Bangkoku

 

H3 Historické památky v BangkokuH4 Královský palác ukrývá sochu Smaragdového Buddhy

Vydejte se za nejposvátnější symbolem celého Thajska, který se nachází v komplexu Královského neboli Velkého paláce. Je jím soška Smaragdového Buddhy umístěná v chrámu Wat Phra Kaeo. Smaragdového Buddhu sedícího na pozlaceném trůnu třikrát ročně převléká do šatů pro 3 různá roční období sám thajský král.

 

H4 Socha v Chrámu ležícího Buddhy měří 46 metrů

Za další podivuhodnou sochou Buddhy zamiřte do nedalekého chrámu Wat Pho, který patří k nejstarším chrámům v Bangkoku. Zlacená socha ležícího Buddhy je 46 metrů dlouhá a 15 metrů vysoká a zachycuje Buddhu v pozici, ve které dosáhl nirvány.Rezervujte si ubytování v blízkosti Wat Pho!H4 Pokochejte se pohledem z Chrámu vycházejícího slunce

Kouzelný výhled do okolí nabízí terasy chrámu Wat Arun, jehož nejvýraznějším rysem je centrální prang. Prang měří 80 metrů a uvidíte z něj třeba na provoz lodí na řece Chao Phraya nebo na chrámy Wat Pho a Wat Phra Kaeo.

 

H4 Chrám zlatého Buddhy otevřeli v roce 2010

Sochu Buddhy z pravého zlata ukrývá chám Wat Traimit, který byl otevřen v roce 2010 na nový čínský rok. Socha pochází ze 13. století a váží neuvěřitelných 5,5 tuny. Je největší zlatou sochu Buddhy na světě.

 

Socha v chrámu Wat Traimit je největší

zlatou sochou Buddhy na světě.“

 

H4 Památník demokracie připomíná převrat

Přeměnu Thajska na konstituční monarchii připomíná Památník demokracie postavený ve stylu art deco. Jednotlivé prvky stavby symbolizují datum převratu 24. června 1932.

 

H3 Zajímavá místa v Bangkoku

 

H4 V Lumpini parku potkáte vodní varany

V centru města se vypravte za odpočinkem a pozorováním vodních varanů, želv či loskutáků. Lumpini park je největší a nejstarší park v Bangkoku. Můžete se v něm povozit na lodičkách nebo se přidejte k některé ze skupinek, které tu cvičí jógu nebo taiči.

 

H4 Zlatá hora uchovává vzácné relikvie

Vydejte po 381 točitých schodech za krásným výhledem na Bangkok. Uměle vytvořený osmdesát metrů vysoký pahorek završuje pozlacená věž, která uchovává vzácné Buddhovy relikvie.Rezervujte si ubytování v blízkosti Zlaté hory!

 

 

H4 V Samuth Prakan je největší krokodýlí farma

Pokud máte rádi cizokrajný zvířata, udělejte si výlet do Samuth Prakan. Nachází se tu největší krokodýlí farma nejen v Thajsku, ale i na světě. Krokodýlů je tu více než 60 tisíc. Pořádají tu velkolepé krokodýlí show.

 

Na krokodýlí show se vydejte

na farmu v Samuth Prakan.“

 

H4 Za nočním životem zamiřte do Soi Cowboy

Zajímá vás pravý noční život v Bangkoku? Navštivte nejznámější čtvrť „neřesti“ Patpong, anebo se podívejte do ulice Soi Cowboy, kde najdete desítky gogo barů, hospod a různé taneční show. 

H3 Muzea v Bangkoku

 

H4 Na prohlídku Národního muzea si vyhraďte aspoň 3 hodiny

Po poznáváním thajské historie a umění se vypravte do největšího thajského kulturně-historického muzea. Národní muzeum najdete v centru nedaleko Velkého paláce. Za vidění tu stojí třeba bohatě zdobené královské pohřební vozy nebo nejrůznější vyobrazení Buddhy.

 

 

H4 Muzeum soudního lékařství je jen pro silné povahy

Za nejrůznějšími kuriozitami a patologiemi se vydejte do Muzea soudního lékařství v nemocnici Siriraj. Uvidíte tu třeba slavná Siamská dvojčata, ale i různě poškozené části těla. Slabším povahám vstup zakázán.

 

V muzeu nemocnice Siriraj uvidíte

Siamská dvojčata a další patologie.“

 

H4 Návštěvu Muzea královských bárek spojte s plavbou

Bangkoku se v minulosti často přezdívalo Benátky Východu. Nejen thajští králové tu totiž využívali k dopravě vodní kanály, po kterých se plavili ve svých bohatě zdobených člunech. Tyto čluny si můžete prohlédnout v Muzeu královských bárek. Návštěvu ideálně spojte s plavbou na lodi s dlouhým ocasem.

 

H3 Nákupy v Bangkoku

 

H4 Za atmosférou orientu do Čínské čtvrti

Čínská čtvrť v minulosti proslula opiovými doupaty a veřejnými domy. Dnes je známá především pro svůj spletitý labyrint tržišť a zdejší chrámy. V nich najdete buddhistické, taoistické i konfuciánské oltáře.Rezervujte si ubytování v oblasti Čínské čtvrti!H4 Plovoucí trh Damnoen Saduak

Za nákupy se také vydejte na plovoucí trh Damnoen Saduak sto kilometrů od Bangkoku. Po vodním kanále tu proplouvají na loďkách nejrůznější obchodníci s pestrobarevným ovocem a zeleninou či suvenýry. Je to opravdu neobyčejná podívaná.

 

H4 Víkendový trh Chatuchak

Chatuchak je obrovský víkendový trh, na které je k dostání snad všechno, na co si vzpomenete – od domácích potřeb a hedvábných pyžam, přes starožitnosti až po živá zvířata. Stačí si jenom vybrat.Rezervujte si letenku do Bangkoku!

 

H2 Městská doprava v Bangkoku

 

Městská doprava v Bangkoku nabízí mnoho možností:Jízdenky na hromadnou dopravu (metro, autobusy, rychlodráha) zakoupíte na pobočkách BTS a v prodejních automatech. Bližší informace o městské hromadné dopravě najdete na stránkách BTS.Rezervujte si letenku do Bangkoku!

 

H2 Počasí v Bangkoku

 

Podnebí v Bangkoku je typicky tropické s celoročními průměrnými teplotami mezi 27 až 35 °C. Střídají se tu 3 roční období:Rezervujte si letenku do Bangkoku!