Ceník

Ceník vztahující se k prodeji letenek na Letenky.cz

Celková cena letenky se skládá z ceny za letenku, letištních poplatků (letištní poplatky jsou určeny na provoz jednotlivých letišť) a transakčního poplatku (poplatek za vystavení letenky). Cenu letenky určuje letecká společnost, výši letištních poplatků jednotliví provozovatelé letišť a výši transakčních poplatků letecká společnost a prodejce letenek.

Výše transakčních poplatků (za 1 letenku pro 1 osobu)

Rezervace a vystavení letenky (pravidelní dopravci)  
On-line na internetu 0 - 450 Kč *
Emailem, telefonicky, osobně 750 Kč
U nás platba kartou BEZ POPLATKU  
Rezervace a vystavení letenky (nízkonákladoví dopravci)  
On-line na internetu, osobně 500 Kč
Provedení změn/storno letenky  
Změna/storno letenky před zaplacením 0 Kč
Změna/storno letenky po zaplacení 750 Kč **
COVID-19: změna voucheru nebo otevřené rezervace na novou letenku 250 Kč
Provedení změn/storno cestovních služeb (ubytování, pronájem aut, parkování na letišti atd.)  
Změna/storno objednávky 200 Kč
Ostatní  
Rezervace konkrétního sedadla v letadle (vztahuje se pouze na vybrané dopravce, kteří zpoplatnili rezervaci vybraného místa v letadle na žádost cestujícího) 200 Kč
Poplatek za on-line odbavení u letecké společnosti 200 Kč
Poplatek za zprostředkování parkovacího místa přes společnost ParkAero 200 Kč
Poplatek za zajištění služby od letecké společnosti (zavazadla, transferu, přepravy sportovního vybavení, zvířete, apod.) 200 Kč

* částka může být u vybraných nabídek snížena
** k transakčnímu poplatku účtuje další poplatky poskytovatel služby (letecká půjčovna, hotel, autopůjčovna atd.)

Vybrané transakční poplatky jsou nevratné. Změny jsou vyhrazeny.
Upozorňujeme, že u vybraných letenek je nutná osobní návštěva a předložení dokladu o věku (pas nebo OP).

 

Storno vystavené letenky a vrácení peněz

1. Ze strany klienta
Při zakoupení letenky je klient seznámen se storno podmínkami. Ve vlastním zájmu se prosím informujte na tyto podmínky. Některé tarify letenek (zvláště ty cenově výhodné) mohou mít storno poplatek ve výši ceny letenky. O svém požadavku informujte vždy co nejdříve našeho agenta, jež vám letenku vystavoval (nejpozději 24 hodin před odletem). Storno letenky je nutné provést osobně nebo písemně (např. e-mailem). V případě e-mailového požadavku je storno požadavek akceptován až potvrzením ze strany našeho agenta. Ve svém vlastím zájmu vyžadujte vždy potvrzení o doručení e-mailu. Na nedoručené e-maily, e-maily zaslaté na chybnou e-mailovou adresu či telefonické požadavky na storno v případě již vystavené letenky nebude brán zřetel.

Lhůta pro navrácení peněz je závislá na autorizování částky k vrácení leteckou společností (obvykle cca 1 měsíc, popř. déle).

2. Ze strany letecké společnosti
Letecká společnost má dle přepravních podmínek právo na zrušení letu. Vrácení peněz je stejně jako v případě ze strany klienta možné po dodání originálu letenky a písemné autorizaci letecké společnosti.
Zastoupení letecké společnosti se snaží v těchto případech o přednostní vyřízení storna, prodejce tuto lhůtu bohužel není schopen ovlivnit. Obvyklá doba pro vyřízení je cca 1 měsíc, popř. déle.
Bezprostřední vrácení peněz není z výše uvedených důvodů možné.

Fakturace

Rozdíly v cenách způsobené změnou kurzu a letištních poplatků do výše 100 Kč po úhradě faktury nevyžadujeme/nevracíme, neboť náklady s tím spojené převyšují tuto částku.