Obchodní podmínky

Níže najdete všeobecné obchodní podmínky pro prodej letenek, ubytování a dalších souvisejících služeb a pro vyřízení oprávnění k pobytu (pro vyřízení víz).

Dále jsme pro vás připravili dokumenty ke stažení, které považujeme v oblasti letecké přepravy za nejdůležitější.
Doporučujeme si tyto dokumenty před odletem pročíst, aby nedošlo ke zbytečnému nedorozumění.

Kliknutím zobrazíte obecné přepravní podmínky, za kterých je poskytována služba letecké přepravy.

Kliknutím si zobrazíte informace o bezpečnostních postupech vyplývajících ze směrnic Evropské unie.

Kliknutím zobrazíte základní informace o právech cestujících při možném zrušení či zpoždění letu, odepření nástupu na palubu letadla, ztrátě či zpoždění zavazadel aj.

Černá listina leteckých přepravců

Evropská komise hodnotí v zájmu bezpečnosti letecké přepravy technickou způsobilost dopravců, kteří směřují své lety do/z Evropské Unie. Je naší povinností Vás seznámit s tzv. Černou listinou leteckých přepravců, která obsahuje seznam dopravců, kteří nemají z bezpečnostních důvodů oprávnění létat do zemí EU. Zároveň obsahuje dopravce, kteří podléhají speciálním restrikcím a omezením týkajícím se typu letadel určeným pro provoz do/z EU.

Seznam zemí s extrémním rizikem nákazy COVID-19

Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo ochranné opatření , kterým nařizuje všem občanům ČR a cizincům s bydlištěm na území ČR zákaz vstupu do zemí s extrémním rizikem nákazy onemocnění COVID-19 způsobeného novými mutacemi koronaviru SARS-CoV-2.

Zeměmi s extrémním rizikem nákazy pro účely tohoto ochranného opatření jsou: Botswana, Brazílie, Eswatini (Svazijsko), Indická republika, Jihoafrická republika, Kolumbie, Lesotho, Malawi, Mosambik, Nepál, Peru, Tanzánie (včetně ostrovů Zanzibar a Pemba), Zambie a Zimbabwe.

Ochranné opatření Ministerstva ze dne 21. 5. 2021